Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy húzódzkodjak? Chin up...

Hogy húzódzkodjak? Chin up vagy pull up?

Figyelt kérdés

febr. 11. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik kényelmesebb, amelyikben hatékonyabban tudsz progressziót felmutatni, de akár mindkettő beleférhet az edzésprogramba.
febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én abbban a tudatban vagyok, hogy ha befelé fordítom a tenyerem (tehát chin up), akkor a bicepsz dolgozik. Tehát hátedzésre nem optimális? Vagy az is "teljesértékű" hátgyakorlat, mint egy sima húzódzkodás vagy lehúzás?
febr. 11. 20:33
 3/8 A kérdező kommentje:
A chin up könnyebben megy. Súllyal csinálom, chin upnál nagyobb súlyt tudok magamra akasztani
febr. 11. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

"ha befelé fordítom a tenyerem (tehát chin up), akkor a bicepsz dolgozik"

Tehát ha megfordítod a tenyered, akkor felbomlanak az anatómia törvényei, és a hát megszűnik létezni? A húzódzkodás mozgásmintája során nem tudnak nem dolgozni a hát izmai.

febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Dolgozik a hát, de megkapja ugyan azt a terhelést, mint ha kifelé fordított tenyérrel csinálnám?
febr. 12. 01:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsivel kevesebb terhelést kap úgy a hát, de nem számottevő a különbség. Alapvetően mindegyik húzódzkodás variáció kiváló hát gyakorlat.
febr. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Számomra a chin up mindig is kényelmesebb volt, és úgy gondolom a csuklót sem terheli meg annyira. Ahogy neked kényelmesebb, a bicepsz pedig szinte minden hátgyakorlatnál dolgozik, de nem fog levenni annyi terhelést, hogy az számottevő legyen a hátizmok tekintetében.
febr. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Pull up. Masik verziónál van, hogy kezembe is izomláz van. Ha normálisan csinálom a pull upot, teljes tartományban, jó lassú leengedèssel, akkor xarrà durran a hátam már akár egy sorozat után is. Persze nem rangatozassal.
febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!