Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az oka, hogy 2 éve edzek,...

Mi az oka, hogy 2 éve edzek, és nem fejlődök rendesen?

Figyelt kérdés

Előtte otthon edzettem, és 20 éves korom óta terembe járok edzeni.

66-kg ról indultam, most 73 vagyok jóindulattal.

Vannak időszakosan 1-2 hét kihagyások.

Valahogy az izmaim is satnyák, kreatinozok is, de még csak nem is “telítődök be tőle”.

A kajám napi 3-4 étkezésből áll.

Mindig csirkemell-rizs, reggelire tojás, illetve napközben túró+ gyümölcsök. Grammozni nincs időm, mindig csak elcsomagolom a kaját, és kész.

Heti 4x edzek Push-Pull-Leg bontásban.


Mi lehet az oka, hogy nem fejlődök?



febr. 21. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem jó az edzés, vagy nem jó az étkezés, vagy nem jó a genetika, illetve ezek tetszőleges kombinációja.
febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Hogy lehet azt észrevenni, ha az ember betelitődik a kreatintól?
febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

"kreatinozok is, de még csak nem is telítődök be tőle. Grammozni nincs időm, mindig csak elcsomagolom a kaját"

E mondatok alapján nem csodálkozok a fejlődés hiányán. A leírás alapján nagyon komoly hiányok vannak tudás terén. Ennyi év után meg kéne ismerkedni a kalóriaszámoláson (és grammoláson) alapuló sporttáplálkozás, a progresszív túlterhelés, és az edzésprogramozás fogalmával, különben nem lesz érdemi fejlődés. Segítség lehet, ha a kreatinra és egyéb tápkiegészítőkre feleslegesen elköltött pénzt inkább egy jó edzőre szánod, legalább néhány hónap erejéig.

Ha pedig az alapokra nincs időd, akkor ez nem a te sportod lesz, mert hosszútávon nem lesznek eredményeid. Ha én napi 14-15 óra munka, feleség, gyerek, háztartás, ügyintézés mellett is tudok időt szánni a táplálkozásra és az edzésre, akkor neked is menne. Tanuld meg jobban menedzselni a napodat, és ha valamit akarsz kapni a testépítéstől, akkor áldozz rá eleget. Ha heti négyszer van időd edzeni, akkor grammolni is lenne, bár esetedben tényleg nem csak a grammolás hiánya, hanem a tudás hiánya okozza a problémát.

febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
ha évek alatt nem sikerűlt elég tudást szerezni és elég időt szakitani a test épitésre akkor min lepődsz meg??
febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Gyakorlatok, intenzitás, volumen?
febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Amíg rendszersen kihagysz két heteket, amíg nulla tudással kreatinra dobálod ki a pénzed, amíg nem számolod a makrotápanyagot és a kalóriát, amíg szerinted bármi jelentősége van az edzésfelosztásnak, és nem tudod, mi az a progresszív túlterhelés vagy mi az az RPE, addig szerinted miért nem fejlődsz?
febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem jo az etrend. Nem eszel zoldseget.

Gabonat eszel. A rontja a tapanyagfelszivodast.

febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kaja edzés pihenés, itt keresd a hibát
febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam így, akkor azt hittem eleget eszem, pedig nem. Fejlődtél, de a kajád arra az ugrásra volt elég, most 73 kilósan az a szintentartásra elég.


Érdemes lenne kiszámolnod egy napi kajád, hogy az mennyi, összevetni a kalóriaigényeddel, aztán kicsit többet szedni mikor csomagolsz.

febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zizizabalo ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálam, 60 kilós srácként kezdve, jelenleg pont 73-on vagyok, valahol 70 környékén állt meg a fejlődés. 60kg-os korszakomban depresszió miatt is lehetett középiskola alatt, de annyit ettem mint egy vékony kislány, nyilván nem történt semmi.


Elkezdtem erőltetni a kaját, de ez csak idáig volt elég, amíg elértem egy éppen sportos, valamennyire fit formát, lényegében a kezdő izomzat jött fel.


Innentől úgy kezdett megindulni a dolog, hogy sokkal keményebbre vettem az edzést, és elkezdtem számolni a kalóriát tömegelésnél is.


A LÉNYEG, hogy a sokat éves is mindenkinek mást jelent. Hiába eszel meg egy este két pizzát, ha sokszor keveset reggelizel, és a heti kcal számod éppen nem deficit szint. Sokszor nem is a fehérjén múlik, hanem a KONZISZTENCIA hiányán.

febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!