Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi legyen a kalóriabevitel...

Mennyi legyen a kalóriabevitelem,ha edzek, és fogyni de izmosodni is akarok?

Figyelt kérdés

164 cm/59 kg nő vagyok. Inaktív életmóddal 1700 kalóriára van szükségem,hogy ne fogyjak,ne hízzak, de most el kezdtem egészségesen enni és edzeni.

Célom az, hogy fogyjak egy keveset és hogy felszedjek némi izmot.

Ha fogyni akarok, akkor nyilván kevesebbet kell ennem mint 1700 kcal, jelenleg 1200-1300-at eszek és heti 3x elmegyek edzeni. A probléma az, hogy az izomépítéshez még plussz kalóriák kellenek. Így meg nem tudom mennyire fog működni, hogy nem hogy növeltem,.de csökkentettem a bevitelt?

Fogalmam sincs mit tegyek. Fókuszáljak egyelőre csak a fogyásra? Vagy növeljem a bevitelt és próbáljak úgy izmosodni,hátha lemegy némi zsír is a mozgás miatt? És ha azt tanácsoljátok,hogy ne legyek kalória deficitben, akkor mennyit egyek?



febr. 29. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó az 1200-1300. Fogyás közben nagyon nehéz izmosodni. Nagy túlsúly, és elhanyagolt izomzat esetén van rá esély.
febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kalóriadeficit, minimum 60g fehérjével minden nap. A mozgásnál figyelj oda, hogy ne minden mozgás aerob legyen. A magas ismétlésszám hátránya, hogy hamar kiköpheted a tüdőd, miközben az izom még bírná. Szóval becsületes edzés. Ezen a szinten neked bőven elég ennyi, pont fogsz izmosodni annyit, amennyi neked kell, ráadásul a leolvadó zsír a látványra rá is fog játszani.
febr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán végzek aerob edzést, csak az elején és a végén kocogok pár percet a futógépen. Súlyzózok, súllyal guggolok és a padokat (vagy miket) használom
márc. 1. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Bmr alá ne menj. Kb 1400at ennék a helyedben. Ezzel fogysz és lassan de izmosodsz is
márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!