Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi terhelést vesz le egy...

Mennyi terhelést vesz le egy gumiszalag?

Figyelt kérdés

Tegnap lábaztam és a végén láttam egy srácot hack guggoló gépet felgumizni.

Gumizás = leveszi a terhelést az alsó ponton, ez által kíméli a térdeket. Tehát könnyebb a gyakorlat az alsó ponton.


Így értelemszerűen több súlyt is tudsz használni. Nade mennyivel?


Csak azért kérdezem, mert a srác 200-220kgot pakolt fel rá és habár a gyakorlat gyorsan volt kivitelezve (nem volt szerintem 1mp negatív szakasz sem), a mélység meg volt teljesen.

Csak úgy összehasonlításképpen: 150kg (+ maga a hack guggoló, de azt nem számolom bele, szóval 150kg van a gépen) a szériám 3x6-8 ismétléssel 2-3mp negatív szakasszal, teljes mozgástartományban és még csak ehhez közel sem látok senkit sem hack guggolni.


A srác pedig nem volt izmos, kicsit sem. (Én sem, nyugi.. :D)


Szóval tegnap óta azon gondolkozom, hogy egy ilyen gumiszalag mennyit könnyíthet? Gymbeames 27-29kg-os szalagot használt (megkérdeztem).



márc. 16. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyi ra van irva kb annyit. Attol függ mennyire van meghuzva de boven meg lesz guggolasnal. En merlegen egyszer megneztem lekotottem raálltam majd ahogy felhuztam kb annyival is lettem nehezebb mint ami ra van irva
márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tehat ha van 1-1 oldalt 27-29kg os gumi az fejenkent legalabb 25ot levehet ami kb 50
márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!