Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha fogyás miatt kezdtem el...

Ha fogyás miatt kezdtem el kondizni akkor hagyjam is abba?

Figyelt kérdés
Ismerősöm azt mondja, hogy zsírosodás nélkül nem lehet izmot építeni. Én viszont fogyni akarok, szálkás akarok lenni, akkor ne is edzek mert semmi értelme?

márc. 26. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdőként kalóriadeficitben is lehet izmot építeni. Nyilván nem sokat, de lehet. A kezdő hónapok után viszont szükség van egy minimum szintentartó, de maximum 200-300 kalóriatöbbletű bevitelre ahhoz, hogy izmot építs. Ez a 200-300 kalóriás többlet még nem eredményez behízást, úgyhogy nem aggódnék a helyedben.
márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Kamu!

Én konkrétan a fogyásom első másfél évében annyi izmot építettem amit a sokk vékonyabb barátom aki tömegelt. Deficitben is lehet izmot építeni. Picit lassabb mint szufficitben de ugyanúgy lehet. Kell a megfelelő fehérjebevitel és a megfelelő edzés.

márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

kondizás nélkül nem leszel szálkás se

szálkássághoz izom kell


nem kell 1000 caloriás többletbe zabálni és akkor nem fogsz bezsírosodni. szinten tartó caloria elég

márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak azért sportolsz, hogy lefogyj, akkor nincs értelme. A fogyáshoz a kevesebb kaján keresztül vezet az út. Ha izmot akarsz építeni és fontos az egészséged, akkor sportolj is!
márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Hallod hagyd abba
márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2:-es ki ne találjuk már h ugyanúgy lehet izmot építeni deficitbe mint többletbe. Te csak azért tűnsz izmosabbnak mert ledolgoztad a zsírt, minél kevésbé fedett vki, annál jobban látszódnak az izmai. Egyébként lefogadom h 2 kg izomnál többet nem szedtél fel 1,5 év alatt deficitben, naturálban, de jó eséllyel annyit se. Azért látod magad izmosabbnak mert szálkásabb lettél.
márc. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
3-as: kismillió sporttal elérhető a szálkás fizikum, anélkül h súlyzót fognál a kezedbe.
márc. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem érdekel, nem élvezed, akkor hagyd abba mert fogyás szempontjából az egyik legrosszabb döntés a gyúrás. Átlagosan 100-150 kcalt éget el az ember egy, egy órás sulyzos edzéssel. Ha nagyon rutinos vagy és hardcore nyomod akkor 200. Kezdő szinten még csak a bohóckodás megy. orulhetsz ha megvan a 100 kcal. Na most egy közepes banánban van ennyi kalória.

Arról nem beszélve h ha edzel akkor többet is kajálsz, többet eszel előtte h legyen energiád és többet eszel utána mert mozgás hatására éhségérzeted lesz. Rengetegen vannak vakon, edzenek egy órát elégetnek kb. 150 kcalt aztán azt mondják h “oké akkor ma belefér a desszert is vagy plusz egy étkezés hisz edzettem” és mondjuk bevisznek több száz kcalt pluszban és összeségében sokkal több kcalt vittek be aznap mi ha nem edzettek volna egy percet sem és emiatt nem is ettek volna többet, aztán megy a csodálkozás h miért nem fogyok hisz edzek.

Persze nem azt mondom h ne mozogj semmit, de egyáltalán nem muszáj, ha megvan a deficit fogyni fogsz. Viszont a gyúrástól vannak sokkal jobb mozgásformák amik sokkal több kcalt égetnek el, pl. futás, egy óra laza futás 400-500 kcal, ha ehhez még nincs kodid akkor egy óra háttámlás szobabiciklizés is simán 300 kcal, tapasztalat. Arról nem beszélve h sokkal egészségesebb egy kardio mozgasforma.

márc. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!