Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként lemegyek a terembe,...

Kezdőként lemegyek a terembe, honnan tudom, hogy jól csinálom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Pl kinéztem magamnak egy "hypolt" felosztási metódust, PPL, nézel hozzá gyakorlatokat, nyilván olyanokat amiket a terem felszereltésge alapján véghez tudsz hajtani.

Na pl befekszek egy padra, fekvenyomás kézivel, nyomok 4x8-at kezdőként fogalmam sincs, hogy mi az a súly ami számomra ideális, így pl 10kg-os súlyokkal megcsinálom a 4x8at akkor ez már oké, vagy nem?

Kvázi elfáradok a 4. sorozatnál, de szerintem nem azért mert nehéz a súly,hanem azért mert fizikálisan nem bírom az intenzítást, hogy tudom ezt elválasztani,hogy most fizikálisan vagyok a súlyhoz gyenge vagy ténylegesen a bukás közeli állapotba vagyok?


ápr. 23. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"hogy tudom ezt elválasztani,hogy most fizikálisan vagyok a súlyhoz gyenge vagy ténylegesen a bukás közeli állapotba vagyok?"

Kezdőként sehogy, aztán a tapasztalatszerzésnek hála idővel simán. Kezdőként az a jó munkasúly, amivel meg tudsz csinálni úgy 8-20 ismétlést, hogy tudsz figyelni a helyes technika elsajátítására, de azért a sorozat végén érzed a durranást. Később ennél ezerszer bonyolultabb a képlet, de veled nem lesz baj. Már most többet tudsz, mint a kezdők 95%-a.

ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted a kajánál jó az a felosztás, hogy reggeli,ebéd,vacsora? napi 3x étkezés kb 150g fehérje.
ápr. 23. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne jó? Milliók kajálnak így, többek között én is. Legyen meg a napi elegendő fehérje és kalória, aztán ennyi.
ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
ápr. 23. 16:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont az edzéstől félek kicsit, hogy nem fogok tudni fejlődni mert valami kis dolgot kihagyok... kevés a gyakorlat, kevés a sorozat vagy valami :/
ápr. 23. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként a legnagyobb baromságokat követve is fejlődnél, de esetedben erről szó sincs. Progresszív túlterhelés, bukás közeli intenzitás, heti 8-15 munkasorozat izomcsoportonként, mellette elég kalória és fehérje, aztán izmos leszel.
ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyire felsz akkor berelj edzot par alkalomra
ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bérelnék, de arra nincs már keret.
ápr. 23. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha rajtad röhög a fél terem, akkor valamit rosszul csinálsz.😅
ápr. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem rohogott! Azert a gyakorlatokat megneztem elotte videobol, es a kerdes nem a kivitelezesre iranyult, de azert koszi a kommented
ápr. 24. 04:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!