Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen testépítő gyakorlatokat...

Argosmate kérdése:

Milyen testépítő gyakorlatokat ajánlanátok nekem 14 fokos hátgerincferdülés mellé? 16/F

Figyelt kérdés

Egy eléggé összetett kérdéssel fordulok hozzátok. Személyi edzők és mindenkinek a válaszát várom,

aki ért a testépítéshez.


15 éves koromban, épp egy éve tavaly ilyenkor megállapították az orvosok, hogy 14 fokos gerincferdülésem

van. Erről bővebben azt kell tudni, hogy én a vizsgálat előtt legalább egy évig "gyúrtam" napi

rendszerességgel kis egykezes súlyokkal (csak 3kg ill. rúgó), ezen kívül fekvőtámasz és egyéb

építő gyakorlatokat. Szóval egy éve ilyenkor karácsonyra megkaptam a testedző gépemet a szüleimtől

és nagy lelkesedéssel el is kezdtem használni (ilyen gépről van szó: [link] Napi másfél órát edzettem jól összeállított

edzéstervem mellett. Egy nap ebédnél (suli után) otthon édesanyám felfedezett a hátamon egy furcsa dolgot.

Apum mondta, hogy menjünk el vele csontkovácshoz. El is mentünk. Megállapította a doktor úr, hogy

14 fokos gerincferdülésem van. Abba kellett hagynom az edzést és a gyógytornász által betanult

gyakorlatokat tornáznom. Sajnos ezeket nem tornázom, mert nem találok rá időt és nincs benne

élvezetem, mint ahogy a napi másfél órás edzésembe.


Egy év elteltével nem mondhatnám, hogy változott akármit a gerincem formája, amiről csak is én

tehetek. Az orvosom azt mondta, hogy olyan edzéseket csináljak, ami nem terheli meg a gerincem.

Nagyon nem tudtam, hogy milyen gyakorlatokat is csinálhatnék, mivel ilyenben "jártas" ismerősöm

nincs, akitől tudtam volna tanácsokat kérni, szóval ezért is vagyok itt.


Milyen edzésgyakorlatokat javasolnátok nekem, amik nem terhelnék meg a gerincem? Kérem fejtsétek ki

a gyakorlato(ka)t bővebben. Amit előre leszögeznék, hogy olyan gyakorlatokat csinálhatok csak, amik nem nyomják függőlegesen lefelé a földnek a gerincem.


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. jan. 7. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket biztos ki kell hagynod: guggolás súllyal, nyakból nyomások, oldalemelés állva, kétkezes evezés, bicepsz állva, ill. tricepszre állva rúddal, vállvonogatás csuklyás izomra.

Ezeknél a gyakorlatoknál biztos, hogy függőlegesen terheled a gerinced.

Viszont mellet tudsz edzeni, mert ott végig padon fekszel: fekvenyomás, tárogatás, áthúzás

Hátizomra: mehetnek a csigás lehúzások, húzódkodások, egykezes evezés.

Váll: egykezes oldalemelést kell csinálnod a kétkezes helyett, úgy, hogy közben a másik kezeddel kapaszkodsz.

45°-os padra oldalt fekve is tudsz oldalemelni, ez is jó.

Bicepszre: Scott-pad mehet, de azt is inkább egykezessel, koncentrált bicepsz, 45°-os padon egykezes.

Tricepsz: fekve homlokra engedés kétkezes súllyal, vagy egykezes súllyal a fülek mellé, tolódzkodás, szűk fekvenyomás, csigán lenyomás egykezessel.

Láb: lábnyújtás gépen, lábhajlítás gépen, súlyzó nélküli kitörés, guggolás.

Ennyi jutott eszembe, majd valaki még gondolom kiegészíti.

2012. jan. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 escrogar ***** válasza:

Ha kontrolláltan és okosan fejlődve csinálod, szinte semmit nem kell kihagynod.


Ami összenyomja a gerincedet, azzal valóban vigyázni kell, de egyenletes és óvatos fejlődéssel megelőzhető a gond.


[link]


Lamar Gant, felhúzásból rekordtartó (312kg 60kg-os testsúllyal), 160kg-os fekvenyomás ugyanezen testsúllyal, és 270 kg-os guggolás. Mindezt egy elég durva gerincferdüléssel.

2012. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a gerinctornát kellene csinálnod minden nap,ha tetszik ha nem.

lehet,hogy most még nem fáj,de később már nem azért fogsz gerinc tornázni,hogy fejlődj,hanem,hogy ne fájjon.

amiket végezhetsz az bármelyik fekvő gyakorlat,pl tárogatás stb,hasalós pl melltámaszos evezés és szinte az összes húzó gyakorlat.

de itt van konkrét testépítő edzés gerincproblémához-

[link]

2012. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!