Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyúráshoz izomtömeg növeléséhe...

Gyúráshoz izomtömeg növeléséhez a fehérje a fontosabb vagy a kreatin? Vagy esetleg van olyan amiben benne van mindkettő?

Figyelt kérdés
Szerintetek mit szedjek mert annyi mindent olvastam már, hogy teljesen összekavarodtam, már fogalmam sincs, hogy mit kéne venni. Olyat is hallottam már, hogy kezdőknek pár hónapig nincs is szüksége kreatinra, de hogy miért azt nem tudom. Valaki felvilágosítana erről mert most már gőzöm sincs, hogy mit tegyek.

2012. júl. 1. 21:10
 1/6 dirtboy ***** válasza:

fehérje kell


kezdők egyébként is gyorsan fejlődnek pár hónapig vagy akár 1évig ezért nincs szükség kreatinra.

2012. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fehérje, gyors ch, multivitamin az alap. Ha megvan az étrend és ezek +van felesleges pénzed akkor mehet a kreatin. Bár első 2-3hónapba nem ajánlanám mert túl gyorsan fejlődnél és az izületek nem szoknának hozzá a terhelésnek tehát jó eséllyel sérülés lenne belőle.
2012. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 natural88 ***** válasza:

a táplálékkiegészítők inkább buta embereknek készülnek, akik zabálják ész nélkül az újabbnál újabb cuccokat.


a multivitamin nagyrésze pl. pénzkidobás.

nem amiatt, mert a napi javasolt minimum bevitelt tartalmazza, amely pl. C vitamin esetén ahhoz lenne elvben elég, hogy ne alakuljon ki skorbut, de a felszívódásuk is pocsék. Sokkal inkább az a baj velük, hogy az egyes nehézfémek (vas, cink) felszívódása üti egymást. A réz és a vas nem szívódik fel jól egymással együtt. Ezt még megfejelem azzal, hogy a legtöbb multiba pl. a magnézium magnézium-oxid formájában van benne, ami egy olcsó, borzalmasan felszívódó (22%) formája.


magyarán jobb mint a semmi a multi tabletta, de nagyon nem javítod vele a táplálkozásod.


a kreatin detto értelmetlen. én összesen pár hónapig szedtem még kis kezdő koromban, amikor annyira voltam olvasott, mint bármely más kezdő, és az a pici kreatin úgy hazavágta a vérképemet, hogy a vesém porzott tőle. még mindig az egekben van a kreatinin szintem, pedig már több éve naturál vagyok és csak a hús miatt lehet.


azt mondom neked a legtöbb táplálékkigézítő nemcsak, hoyg fölösleges, de nem olyan jó minőségű, mint sokan gondolnák, nem véletlen, hogy nem minősül élelmiszernek. Magyaro. senki nem nem vizsgáltatja be őket, tulajdonképpen bele is sz*rhatnék, ha megvan az engedély forgalmazhatom.


egyél inkább természetes kaját, az se mindig jobb (a csirke antibiotikummal kezelt, a tonhalban higany lehet, stb), de mindig sokkal jobban hasznosulnak, mint a mesterséges sz*rok

2012. júl. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
multivitamint igazából nem is akartam szedni, a kreatinra meg azt mondták, hogy ráér majd ha megakadok egy szinten szóval csak fehérjét meg dextrózt fogok használni, abból biztos gáz nem lehet...
2012. júl. 2. 02:47
 5/6 dirtboy ***** válasza:
vegyél multi vitamint is
2012. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés , de annyira felesleges pénzkidobás , minőségi kaja kell a gyúráshoz az a legfontosabb 70% kaja 30% edzés , edzhetsz carásig ha rosszul kajálsz nem fogsz fejlődni nem olcsó mulatság ez igaz de mindennek ára van..normális minőségi kaját kell enni , felesleges a kreatin meg a táplálékigegészitők azt a pénzt költsd kajára jobban jársz.
2021. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!