Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításkor edzés után...

Szálkásításkor edzés után mehet a tejsavó-dextróz kombó, vagy akkor tiltott?

Figyelt kérdés
Esetleg simán a tejsavó fehérje szedése javasolt, dextróz nélkül.

2012. szept. 5. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában nem javasolt diétában dextróz. Tejsavóprotein+glutamin (+bcaa) az ajánlás, de szerintem kevesebb mehet még az elején. Attól függ, hogy milyen alkat vagy és az étrendtől. Vannak, akik edzés után használnak gyors ch-t (persze bele kell számolni a napi mennyiségbe) és jól le tudnak úgy is szálkásítani. Én is teszek kevesebb maltodextrint, mert úgy gondolom, hogy edzés után kell egy kis gyors

ch is. Szóval van mindkét módszerre példa, de legtöbbször a protein+glutamin az ajánlás.

2012. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ez a protein gyors felszívódású legyen, vagy másféle is jó (pl. Power protein)?


A glutaminból tudnál ajánlani egy elfogadható árú terméket?

2012. szept. 5. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg olyan minőségi proteined van ami nem növeényi alapú (szója), hanem állati, mondjuk whey?! Remélhetőleg, nincs hozzáadott szénhidrát benne?!


Whey izolátum, megnövelt EAA és / vagy BCAA és glutamin ami ajánlott. Tehát edzés után minőségi (szénhidrát és zsírt minimálisan vagy nem tartalmazó) whey proteinnel amiben magas a BCAA, glutamin. Felejtős az ilyen szója alapú power protein meg "kistestvérei".


A szilárd étkezésednél fokozatosan csökkenteni a szénhidrátot. Tehát volt egy kiindulási szénhidrátbeviteled, és érd el az 1g/ttkg-ot.

2012. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom a szójás cuccot, főleg edzés utánra, mikor gyors fehérje kell. Glutaminból én az MHN márkát vettem, de nem csak ez a jó:

[link]

2012. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

L-glutamin esetében ez is egy jó választás:

[link]

2012. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!