Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéssel "gyúrásal" kapcsolato...

Edzéssel "gyúrásal" kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy elég vékony vagyok, 192 cm magas 72 kiló... és próbálgatok edzeni.. és sokan mondták hogy szedjek valami kiegészitő *kémiát.. protein, creatin vagy valami hasonló. de nem szeretnék kémiázni.. csak tiszta kajával. elég sok húst és más hasonlókat eszek amikben akad fehérje.. + még vitaminok, szöllőcukor és egyéb.. szerintetek szedjek vmit? tudom h mindenki azt mondja h ne, de azért érdekelne. mert hiába edzek amikor csak *szálkásodok, mert nem testesedek.. nem vagyok hajlamos a hízásra, hiába eszek rengeteget, semmi. mindenki azt mondja h nem vagyok rendes h ennyi kaja belém fér..

2012. szept. 8. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy sokat eszel, ha nincs tápanyag tartalma, ami be tud épülni. Tömegnövelő étrend kell, nem csak sokat kell enni.

Legyen napi 5-6 gramm ch/testsúlykilogramm, és 2-2.5 gramm fehérje/tskg.

Alattam majd leírják miből kell összerakni gondolom:)

Edfzés utánra pedig mehetne kiegészítő. Fehérje (mondjuk egy VPX Syngex 30-40 gramm dextrózzal, vagy Vitargóval.)

2012. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kiegészítő is élelmiszer, semmi más. Előttem szóló jót mondott. Ha veszel kiegészítőt, akkor a legfontosabbat, fehérjét vegyél. És akkor ahogy írták előttem, napi 2g/tsk fehérje kell. Fehérje forrás pl : sovány húsok (hal, csirke, pulyka), tojásfehérje, sovány túró, sajt+ ha van, fehérjepor. És napi 5-6g/tsk ch. Szénhidrátforrások: rizs, lencse, pufi rizs, zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér, tészta...
2012. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ez a tömegnövelő étrend hogy néz ki? eszek napi 2x húst, minden másnap krumplit, kenyér, és sok fajta kaját...
2012. szept. 8. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Kajával van a baj!

Ezt töltsd le és olvasd el, mert nagyon nem vagy képben, ebben meg benne vannak az alapok: [link]

2012. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem így van, hogy mikor mit eszem. Az, hogy napi kétszer eszel húst, ez jó, de közel sem elég:


72 kiló vagy, tehát neked 360 gramm szénhidrát, és 144 gramm fehérje kell ahhoz, hogy eredményesen tudj fejlődni.

Ez étrendet ezekből kellene összeállítani:

Szénhidrátként: rizsfélék, teljes kiőrlésű kenyér, tésztafélék, zab, pufirizs

Fehérje: sovány húsok, csirkemell, pulyka, marha, tojás, túró, protein táplálékkiegészítő, zöldségek


Ezekre kell alapozni, ki kell számolni, mennyi kajával tudod a szükséges mennyiséget bevinni.

Kellene egy jó multivitamin is, és egy fehérje, ahogy már írtam.

Ettől muszály lesz fejlődnöd, ha az edzés, és pihenés is oké.

2012. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel te is csak kémia vagy, meg minden, amit eszel, iszol, lélegzel, nem kell aggódni.


(na jó, végsősoron fizika, ha pontosak akarunk lenni)

2012. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NagyonGonosz ***** válasza:
Szedni gyógyszert szoktak az emberek. A tápkieg nem gyógyszer. Az étrenddel van baj. Ha az nincs rendben hiába használsz kiegészítőket.
2012. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!