Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fél éve testépítek hobbi...

Csombor kérdése:

Fél éve testépítek hobbi szinten, most szeretnék elkezdeni rendesen kajámat rendbe raktam. Az alábbi edzésterve használom, magamnak készítettem szerintetek ez így jó?

Figyelt kérdés

(A) Kedd-Péntek


Bicepsz:

Francia rúd 10X4 25kg

Kalapács bicepsz 10X4 8kg


Tricepsz:

Letolás csigán 4x10 20kg

Letolás Tricepsz kötélen 4x12 10kg


Váll:

Oldal emelés 4X15 6kg

Nyomás gépen 3x10 20kg


Comb:

Gugulás 6x15-5 piramis


(B) Szerda-Szombat


Mell:

Fekvenyomás 4x10 50kg

Tárogatás 4x15 8kg


Hát:

Mellhez húzás széles fogással 4X10 45kg

Mellhez húzás keskeny fogással 4X10 40kg

Döntött törzsű evzés 4x10 35kg


Has:

Láb emelés 4X20

Hasprés 4X50


Vádli:

Szamár vádli fél lábon 4X30


Ülő vádli gép 4X15 40kg



2012. okt. 23. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe fél év után rámennék egy 3 vagy 4 napos osztott edzéstervre, mondjuk így:

Hétfő: Mell + bicepsz + has

Kedd: Comb + Vádli

Csütörtök: Hát + tricepsz + has

Péntek: Váll + Vádli


Egyébként bicepszre amúgy is kevés a gyakorlatod, kéne még koncentrált bicepsz, tricepszre szabad súlyos gyakorlat, például lórúgás. Vállra döntött törzsű oldalemelés mindenképp kell még, meg én betennék egy előreemelést is, esetleg alkalmanként egy állig húzást, de azt csak minden 2. vagy 3. alkalomra mert a csuklónak nem jó. Combra kéne lábhajlító és lábnyújtó gyakorlat is, mellre fekvenyomás egykezessel döntött padon, sorozatonként állítva a szöget. Hátizomra húzódzkodás ha megy az még jó lenne, meg hiperhajlítás. Nagyjából ennyit hiányolok ebből. :)

2012. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
könnyed ki regenerálódok 1-2 nap latt sokat alszok meg jól eszek de viszont nagyon gyorsanfárad el az izmom
2012. okt. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!