Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét szedjek?

Péter69 kérdése:

Milyen fehérjét szedjek?

Figyelt kérdés
Korábban szedtem tömegnövelőt de attól csak hasra híztam, így mások tanácsára váltottam minőséges fehérjére, garpari-myofusionra, de még ez is nagyon cukros nekem érzem is hogy megint hasra jönnek a kilók. Étrendből a cukrokat , péksüteményeket, próbálóm mellőzni.Heti 3 gyúrás mellé milyen minőséges fehérjét szedjek? Naponta 4 , 5-ször étkezem ha tehetem akkor húst.

#fehérje #testépítés #táplálék kiegészítés.
2013. jan. 28. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak itt tévhitek. Tömegnöveléskor jön zsír is mindenképpen, hacsak nem vagy extrém ektomorf, de ezek szerint nem.:)

Tehát azt ne várd, hogy szálkásan izmosodj:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


A kaját be kell lőni pontosan:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Edzés után pedig:

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.


Tömegnöveléskor a fehérje mellé kell 40-50g gyors szénhidrát, pl dextróz, vitargo, stb.

2013. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 minecodus válasza:

Hát igen, próbálj meg olyat venni, amiben jóval kevesebb a cukor(a szénhidrátok).Ugye van a kezdő fehérje, amiben sok szénhidrát van (kb70%),van haladó ami 50% os ,és van a 100%-os aminek csak a neve 100 valóban 70% a protein tartalma.És mint írtad tömegnövelőt szedtél.A tömegnövelő rengeteg cukrot tartalmaz, amitől valóban mennek a kilók.


[link]

mint látod, itt is két kategóriába osztja a tömegnövelőt és a fehérjét


[link]

ezt ajánlom

2013. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

váltottam minőséges fehérjére, garpari-myofusionra,


A Gaspari mitől minőség?!? Mert 61%-os protein tartalmú? Mert a whey-t csökkentették, és rizst tettek bele? Vagy mert probiotikumok vannak benne?!!?


Vagy mert kék a doboza? ,-)

2013. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel van, ezért olyan whey alapú fehérjét válassz, ami hozzáadott SZÉNHIDRÁTOT nem tartalmaz!!! Pl. a profi Whey C6.


Ha standard koncentrátum, akkor simán a 3kg-os MHN 12.300FT nagyon jó áron. Szintén nincs hozzáadott szénhidrát, és felesleges adalékanyag.

2013. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ami még igen jó koncentrációjú az a ISOBest a Scitectől (az ára is jó:( )ezt a laktózérzékernyek is mint én ehetik.

Montez, ez nekem is új hogy az edzés után testömegX 0.5 gramm fehérje kell, én eddig nyugodtan megittam a 30 gramm protein fuel-t.

100 kilósan( T.zsir 10%)

Akkor? Mennyit?

2013. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha 100 kilós vagy akkor kell legalább 40-50g fehérje, ne spórolj vele. Vissza kell tölteni az aminosavakat.:)
2013. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Ez mennyire befolyásolja az izomgyarapodást (én öröké csak tömeget növelek, örök kezdő vagyok 42 évesen:) de tűrhető genetikával)?

Tehát az edzés utáni pontos "visszatöltés" ennyire fontos lenne?

2013. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hiszen ekkor van leginkább szüksége az izmoknak az aminosavakra, hogy minél hamarabb megkezdődjön a regenerálódás. És ehhez megfelelő mennyiségű fehérje kell.

A ch raktárak is ilyenkor kiürülnek (edzés után), tehát azt is vissza kell tölteni. Tömegnöveléskor mehet 50g gyors ch (pl dextróz, vitargo, malto, stb) a proteinhez.

Ez által a gyors szénhidrát megemeli az inzulinszintet, ami fokozza a raktározás hatékonyságát. A gyors ch mintegy pumpaként viszi magával az aminosavakat is az izomsejtbe, így elősegítve a regenerálódást. Én is 42 vagyok és 15 éves korom óta tolom.:)

2013. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Irtam privit, T700 !

köszi!

2013. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!