Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítésnél a piramis vagy...

Testépítésnél a piramis vagy sima sorozat a jobb?

Figyelt kérdés

Már 7 hónapja edzek és eddig csak piramis módszerrel edzettem minden izomcsoportomat.Azt mondják a többiek a teremben,hogy ha sima sorozatokat csinálnék azaz 4x8 ,vagy 3x10 jobban haladnék.

Most például a sima fekvenyomáskor is jobb egy sima 4x8? Én eddig így csináltam

Fekvenyomás és más nyomógyakorlatok:1x8,1x6,1x4,1x2,1x8

Kar-hát-váll: 1x10,1x8,1x6,1x4,1x10

Láb:1x12,1x10,1x8,1x6,1x12


Természetesen minden ismétlésnél emelve a súlyon kivéve az utolsónál ahol a kezdeti súlyt használom megint.


Szóval ez így nagyon rossz? Váltsak sima sorozatra?



2013. febr. 26. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
4x8-4x12, folyamatonasan emelkedő súlyokkal, robbanékony nyomás, koncentrált, lassú negatív szakasz. A lényeg, hogy a 4.-be még magadtól menjen 6, majd segítséggel az utolsó 2-ő.
2013. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Osynho ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő. Viszont, ha nem haladsz, akkor érdemes váltani. A gyakorlatot magát, vagy a végrehajtás módját, magát az edzéstervet is lehet variálni, te érzed. De ezt a kar-hát-váll felosztást se értem igazán. :/ Eleve kis és nagy izomcsoportok, és ezen belül is vannak gyakorlatok, ahol kifejezetten a kisebb súllyal, hosszabb sorozatokat végezve lehet igazán szép eredményeket elérni. Szóval nem létezik kőbevésett szabály, hogy most 4x8, stb. Próbálj vetkőző sorozatokat is belevinni, elég brutál tud lenni.
2013. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én amikor pl fekvenyomáskor csinálom a 1x8,1x6,1x4,1x2,1x8 akkor így néz ki: 8 megy a 95-be, 6 a 100-ba, 4 a 105-be, 2 a 110-be,de itt már segítség kell néha. ezután vissza a 95-be 8-at.

Csak akkor szoktam emelni a súlyon ha amibe megy a kettő jelen esetben 110Kg és ebből megtudok csinálni szabályosan 4et. Tehát a következő cél lenne a 115-be 2 és ebből következik,hogy a kezdéskor 8 menne a 100Ba. Persze elég bemelegítés után.

2013. febr. 26. 14:10
 4/7 A kérdező kommentje:

Mit jelent pontosan a vetkőző sorozat?


Én egyébként az erő növelésére megyek és nem a szép kidolgozott testre. Szeretnék minél erősebb lenni és minél nagyobb súlyokat megmozgatni. Már mondták,hogy ego majom vagyok :)

2013. febr. 26. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Vetkőző = nagyról kezded és mindig veszel le a súlyból ! :)

De szerintem piramist csinálhatsz mindig !

2013. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Piramis jobb, csak ne menjen a darabszám kárára. Ha nagy súllyal kezded, az nem tesz jót se az izmoknak se az izületeknek.
2013. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez a vetkőző sorozat annyira nem szimpatikus,mert szerintem könnyen le tud sérülni benne az ember. Persze az lehet,ha jól bemelegítek akkor nem lehet gond,de én nagyon félek a sérüléstől. Ezért is választottam a piramis módszert a gyúrás elkezdésekor,mert itt kisebb az esélye a sérülésnek.
2013. febr. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!