Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjekészítményekről, és...

Fehérjekészítményekről, és annak összetevőiről -hormondúsítottak-e? (Elsősorban Montez és a híres-hírhedt fórumhuszárok véleménye érdekelne)

Figyelt kérdés
A fehérjekészítményektől sokan (köztük én is) óckodnak, azon pletykák miatt, miszerint a gyártók hormonokat és egyéb teljesítményfokozókat csempésznek beléjük. Körzeti orvostól is megkérdeztem, hogy mi a véleménye erről az egészről, mire Ő azt mondta, hogy egyszer valaki ugyanezzel a kérdéssel állt elő, és az orvos kérésre behozott neki egy doboz fehérjekészítményt, majd az arra felírt összetevők listáját elolvasván hormonra bukkant. Továbbá felhívta a figyelmemet a pár hónappal korábban kirobbant DMAA-botrányra. Ezek után gyúrós ismerőseimtől (köztük egy tesitanártól is) megkérdeztem, hogy igaz lehet-e az orvos verziója. Ők azt válaszolták, hogy igen, vannak készítmények amelyek tartalmaznak hormont, de ezt nem sunyiban csinálják, hanem rá is írják a dobozra (az orvos által felhozott eset ezzel egybevág) és különben is ez csak néhány ritka és rendkívül drága készítménynél fordul elő. Most erről kérdeznélek Titeket is, mivel eddig senki véleménye sem győzött meg teljesen.

2013. jún. 2. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

lol


Mégis melyik fehérjére volt ráírva, hogy hormon van benne, és melyik hormon volt ez? :D Rettentően érdekelne, mert a valaki mesélte, hogy hallotta valaki anyjának a fiától, nem bizonyíték. Kicsit sem.


A DMAA nagyon nem hormon, ebből inkább úgy tűnik, hogy hallasz pár látványos városi legendás meg néhány furcsa szót, és ezeket összekombinálod, miközben az egész edzésvilágról halvány fingod sincs. Na akkor van baj, amikor az ilyenek nem csak kérdeznek, hanem elkezdik azt hinni, hogy ki is jelenthetnek dolgokat. (ez nem rád vonatkozik (még..?), ezt a többinek mondom)


A saját blogomban írtam már a kérdésről, helyspórolás céljából linkelem, ha megengedik...

[link]

2013. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, írd be a gugliba, hogy DMAA botrány, és olvasd el az első két cikket (postr.hu, blog.hu). Merugye máshova biztos nem szabad már linkelni...
2013. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyén fogalmaztam, de a DMAA-ra sosem mondtam hogy hormon. Olvastam a botrányról, és értem, hogy kávé így, kávé úgy, de mégiscsak tiltólistás cuccot tettek a készítménybe. Azt meg nem kérdeztem már meg az orvostól, hogy milyen hormont olvasott le a dobozról (eleve betegség miatt mentem, és nem akartam túl sokáig rabolni az idejét). A városi legendákról meg annyit, hogy max. akkor lennék hülye, ha elővigyázatosságból nem szaglásznám körbe a témát, mielőtt potenciálisan (legalábbis a városi legenda szerint) veszélyes kiegészítőket fogyasztanék. Másrészt lehet, hogy sokat nem értek a témához, de jó pap holtig tanul. Utólag is elnézést kérek a mérhetetlen hozzá nem értést tükröző kérdésemért, de úgy éreztem, hogy ezt tisztáznom kell.
2013. jún. 2. 21:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha hormonról kérdezel, és megemlíted a dmaa-t anélkül, hogy jeleznéd, tudod, hogy az nem az, akkor ebből az jön le, hogy nem tudtad. Nem vagyok gondolatolvasó, remélem megérted :D A dmaa-t előbb tették bele a cuccokba, és utána lett tiltólistás. Itt voltam a fórumon akkor is, amikor kitört a hiszti Magyarországon, és akkor is, amikor előtte jópár hónappal jött a hír, hogy Amerikában betiltották. Tehát ide késve érkezett, mint minden, és túl lett lihegve, mint minden.


Amúgy persze jó, hogy kérdezel, ne érezd magad lecseszve, csak igyekeztem megelőzni a már többször előfordult esetet, hogy valaki tudatlanul akarjon messzemenő következtetéseket levonni. Sőt, ha félsz attól, hogy a fehérje nem csak fehérje, vásárolj myprotein terméket, amiről bevizsgálási tanúsítvány elérhető az oldalukon.


Ahhoz az orvoshoz nem tudnál visszamenni megkérdezni? :P

2013. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt terveztem, hogy az okosokat megkérem majd, hogy javasoljanak valamilyen hiper-mega-ultra-natúr fehérjét, kinyomtatom az összetevők listáját, és beviszem neki, hogy ellenőrizze (egyébként is be kéne mennem, mert nemrég töltöttem be a 19-et, és muszáj átregisztrálnom a felnőtt orvoshoz - tehát a feltűnésmentes alibi biztosítva van). Az orvos pozitív hozzáállása és a készítmény hormonmentességének megállapítása a részéről létszükségletű lenne a jövőre nézve, mivel saját keresettel nem rendelkezem, így az egyébként is rendkívül szkeptikus szüleimet vagyok kénytelen tarhálni, ők meg nyilván féltik a félfelnőtt csecsemőjüket.
2013. jún. 2. 21:54
 6/16 tap bela ***** válasza:

A DMAA-val kapcsolatos tisztánlátás érdekében nem árt senkinek, ha ezt mondjuk elolvassa.

[link]


Csak példaként, illóolajban most is megvehető, például itt, de oldalszámra linkelhetném:

[link]


Elég sok fehérjekészítményt láttam már, de olyannal még nem találkoztam, amit a gyártó hormonokkal "fokozna". Milyen jó lenne, ha az a "szálló-mondás" amit idéztél az orvostól, konkrét márkát, terméket is mondott volna?!?! Ez a tesitanár sem mondott márkát, vagy terméknevet?!?



Például ezek is teljesítményfokozók amiket a tápkiegbe "csempésznek".....


beta alanin

citrulin malate

arginin

EGCG (zöldtea)

Resveratrol (szőlőmag)

ribose


Aztán mondjuk stressz ellen:

rhodiola rózsa, ginzeng, ashwagandha és shilajit kivonat



Tehát lehetne sorolni teljesítményfokozókat. De ezekkel mi a baj?!?! Mert ez olyan ellentmondásos, hogy mondunk egy gyűjtőnevet teljesítményfokozó és akkor abba "belemagyarázzuk", hogy hormonok?!?! Vagy hoyg is van ez?!?!

2013. jún. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Na elnézést, hogy most írok, de egy hétig le voltam tiltva, a linkek miatt. Szóval nincs olyan protein, amibe hormonokat tesznek. A dokid eléggé el van tájolva, ha ezt gondolja. Gondolod, hogy akkor lehetne boltokban árulni vagy megérné a cégeknek a drága szteroidot beletenni. Vagy mégis mennyit tenne bele? Aki pl 3-4 adagot eszik egy nap, az annyival több hormont enne szerinted? Gondolj bele , annak lennének jelei!
2013. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hogy a jelekről is beszéljek egy kicsit, pl. egy gyúrós ismerősöm (a kérdésben említettek közül egy)a MuscleMeds-től szedett Carnivore-t, és bizony mondta, hogy érezte a hatását (fejfájásra ill. szédülésre panaszkodott). Olvasgattam fórumokat is a témában, és láttam olyan hozzászólókat is, akik azt állították, hogy a hátuk a kiegészítőktől ragyásodtak ki, márpedig ez tudtommal tipikusan a hormon mellékhatásainak egyike (tudom az internet mégiscsak internet, ahol mindent fenntartásokkal kell kezelni, és lazán elképzelhető, hogy a gyerek mellette titokban kokszolt, csak nem akarta bevallani, de gondoltam felhozom ezt a jelenséget is, hátha tudtok róla valamit). Az orvost meg hamarosan fel fogom keresni megint, mint azt fentebb is írtam, a szintén fentebb említett okokért.
2013. jún. 3. 11:44
 9/16 A kérdező kommentje:
És hadd tegyem hozzá, hogy (még ha úgy is tűnhet - legalábbis a hozzászólások egy részéből ilyesmit szűrtem le) a célom nem az urbanlegend(?) terjesztése és a pánikkeltés, illetve a céltalan trollkodás, pusztán az informálódás.
2013. jún. 3. 11:46
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Ha ez így lene kérdező, akkor elég nagy különbség lenne a tápkieget használók és a nem használók között, de nincs így. Na mindegy szerinted van benne hormon, akkor te ne egyed. Nekem mindegy, hogy te használod e.:)
2013. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!