Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjekészítményekről, és...

Fehérjekészítményekről, és annak összetevőiről -hormondúsítottak-e? (Elsősorban Montez és a híres-hírhedt fórumhuszárok véleménye érdekelne)

Figyelt kérdés
A fehérjekészítményektől sokan (köztük én is) óckodnak, azon pletykák miatt, miszerint a gyártók hormonokat és egyéb teljesítményfokozókat csempésznek beléjük. Körzeti orvostól is megkérdeztem, hogy mi a véleménye erről az egészről, mire Ő azt mondta, hogy egyszer valaki ugyanezzel a kérdéssel állt elő, és az orvos kérésre behozott neki egy doboz fehérjekészítményt, majd az arra felírt összetevők listáját elolvasván hormonra bukkant. Továbbá felhívta a figyelmemet a pár hónappal korábban kirobbant DMAA-botrányra. Ezek után gyúrós ismerőseimtől (köztük egy tesitanártól is) megkérdeztem, hogy igaz lehet-e az orvos verziója. Ők azt válaszolták, hogy igen, vannak készítmények amelyek tartalmaznak hormont, de ezt nem sunyiban csinálják, hanem rá is írják a dobozra (az orvos által felhozott eset ezzel egybevág) és különben is ez csak néhány ritka és rendkívül drága készítménynél fordul elő. Most erről kérdeznélek Titeket is, mivel eddig senki véleménye sem győzött meg teljesen.

2013. jún. 2. 20:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy ilyen sok kis üzenetet írok, de mindig elfelejtek teljes értékű kérdés-választ feltenni.


Szóval a legális árusításról azt gondolom (bár nem vagyok teljesen meggyőződve a gondolatom helyességéről), hogy a mai világban megfelelő mennyiségű pénzzel a laborosokat is le lehet fizetni, hogy azok talán "ne találjanak" kétes anyagokat az ellenőrzött termékekben. Nem tudom a teljes igazságot a McDonald's-os gyorskajákról, illetve a Tesco gazdaságos rémségekről, de nyilván nem véletlenül alakult ki róluk az a rémkép, hogy a vásárlók pénzéért félig-meddig mérgező sz*rokat adnak el nekik. És ha a McDonalds illetve a Tesco megengedheti magának a laborok és közegészségügyisek megvesztegetését (merthogy gondolom ez történik, bár ezt szintén nem tudhatom 100%-ra) akkor a nagyobb fehérjegyártók miért nem ? Lehet, hogy naív vagyok, de ez logikusnak tűnik nekem. Az a rész már kevésbé, hogy drága hormonnal tömni a viszonylag olcsó készítményt az nagyon nem éri meg (tehát félig-meddig engem már meggyőztetek).

2013. jún. 3. 11:56
 12/16 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor az értetlenkedésem ezen fázisát befejeztem: kiegészítőben nincs hormon. Okés, vágom. De most jönne a kérdés, ami már nem egészen ehhez a cikkhez tartozik, miszerint: akkor milyen fehérjét ajánlanál/ajánlanátok ? Tömegnövelésre kellene, konkrét edzéstervem nincs, de valami ilyesmire gondoltam:

Hétfő: Mell -

2013. jún. 3. 12:00
 13/16 A kérdező kommentje:
Basszus, korán küldtem el az üzenetet, hogy tudom kitörölni ? :(
2013. jún. 3. 12:01
 14/16 A kérdező kommentje:

Újraírom az egészet!


Rendben, akkor az értetlenkedésem ezen fázisát befejeztem: kiegészítőben nincs hormon. Okés, vágom. De most jönne a kérdés, ami már nem egészen ehhez a cikkhez tartozik, miszerint: akkor milyen fehérjét ajánlanál/ajánlanátok ? Tömegnövelésre kellene, konkrét edzéstervem nincs, de valami ilyesmire gondoltam:

Hétfő: Mell (sima fekvenyomás 8x8; ferdepadon 30° pozitívban nyomás szintén 8x8; negatív nyomás 30°-os ferdepadon 8x8; végül tárogatás 4x12) Bicepsz (egykezes bicepsz 8x8; scott-pados bicepsz 8x8; kétkezes bicepsz 8x8; végül brachialis-bicepsz-féle kalapács 4x12) Váll (oldalemelés állva 8x8; Arnold-nyomás 8x8; ülve oldalemelés 8x8; végül hátulról nyomás 4x12)

Kedd: Comb (guggolás 8x8; lábkitolás 8x8; hajlítás 8x8; feszítés 8x8) Hát (csigán mellhez húzás8x8; döntött törzsű evezés 8x8; több gyakorlatot nem igazán tudok hátra, olyat ami ne gyilkolná a derekamat ill. más kényes területet) Tricepsz (tricepsznyújtás egykezessel 8x8; tricepsznyújtás padon 8x8; lórúgás 4x12)

Csütörtök megint mell-váll-bicepsz, péntek pedig comb-hát-tricepsz. Vádli és hasizom minden nap, kivéve persze a pihenőnapokat. Magamról annyit, hogy kb. 185 magas, ~93 kilós vagyok, másfél év alatt ledobtam kb. 40 kilót, és most szednék fel izmot, hogy ne úgy nézzek ki, mint egy lepedő. Eddig is súlyzóztam, de csak otthon, szabadsúlyokkal, főként fekvenyomtam, bicepszeztem, néha-néha tricepszeztem és most pár hete kezdtem el hátazni (bár egy felhúzással most jól kinyírtam a hátam, úgyhogy evezni ill. felhúzni egy ideig nem fogok). Szóval szerintetek ez az edzésterv jó lenne ? Esetleg túl sok ? Túl kevés ? Lehetne ez heti 5 edzésnap is ?

2013. jún. 3. 12:17
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem jó az edzésterv. Heti egyszer eddz egy izomra.

Fehérje: Myprotein impact, MHN whey. Ezek tuti jók. Ha tömeget növelsz, akkor edzés után kell mellé gyors ch is, pl dextróz.

2013. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2013. jún. 3. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!