Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnöveléskor hogy vigyek...

Tömegnöveléskor hogy vigyek be ennyi szénhidrátot? Többi lent.

Figyelt kérdés
Gyakran mondják, hogy az általánosan elfogadót napi felérje beviteli érték az 2 x tkg, a szénhidrát pedig 4 / 5 x tkg. Nos az én esetemben ez úgy néz ki hogy fehérjéből 2 x 85kg = 170g fehérjét kell bevinnem, ezzel nincs is baj viszont a szénhidrátbevitel már igen komoly gondot jelent számomra. Az én esetemben 5x 85kg = 425g szénhidrát kellene egy nap. Tételezzük fel hogy ennek a tetemes részét köretből azaz rizsből vagy tésztából akarom megoldani.100g rizs = 77g szénhidrát. Ha 425g szénhidrátot akarok fogyasztani akkor jelen esetben 550g NYERS rizsre lesz szükségem. Köztudott, hogy a rizs tömege főzés után kb a 3x-ára nő azaz 550g nyers rizsből lesz kb 1,5 KG FŐTT rizs. A kérdés lényegében az hogy most komolyan másfél kilogrammnyi rizst kéne bezabálnom minden egyes nap? Én nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de nekem az kb 3 fazékra jönne ki. ez egy hétre is elég lenne nemhogy egy napra, pedig én aztán tudok zabálni. Nyilván fel lehet ezt dobni reggelire pl zabbal, esetleg nap közben 50g szőlőcukorral, de még igy is rengetegnek tűnik. Én számolok el valamit, vagy ezt tényleg ennyire komolyan kell nyomni a sikeres eredmény érdekében? Tömegnövelőt nem áll szándékomban szedni! .

2013. jún. 16. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik teljes kiőrlésű tészta és teljes kiőrlésű kenyér is, és még sorolhatnám. Valamint a főételekben is található rengeteg. Egyébként nem értem ezt a hozzáállásodat a tömegnövelővel kapcsolatban, bár hogy így mondod nem is olyan rossz ötlet mondjuk abból pótolni a kimaradt CH-t.
2013. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azért megkísérletezném azt a háromszoros súlyváltozást a rizsnél, én csinálok 300 grammot, és két étkezésre simán lemegy hússal meg zöldséggel, nagyon nem tűnik az egy egész kilónak.


A tömegnövelő pedig jó választás lehet, ha okosan csinálja az ember, és nem szőlőcukrot iszogat. Direkt lassú felszívódású ch-t kell venni, pl. palatinóz, vagy még jobb: zabliszt (vagy zabpehelyliszt, Natura vagy Myprotein Instant Oats). Sőt, akár zabpelyhet magad is darálhatsz, így poralakban sokkal könnyebb meginni, ha nem bírsz eleget enni, érdemes lenne egy ilyet beiktatni. Tudom, soknak tűnik ez a ch mennyiség, de ha odafigyel az ember, annyira azért nem is az.

2013. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poiu ***** válasza:

Hát igen... Vedd hozzá az edzés utáni szőlőcukrot és persze minden, ami nem hús vagy zsír, az szénhidrát.

85 kilóval szálkás vagy?

2013. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen alapjáraton szálkás vagyok, már lassan 3 éve edzem (21 vagyok)eddig is próbáltam figyelni a kajára, de nem 100%-osan. Az eredmény igy is elég jó, de viszont most elkezdtem igen komolyan venni ezt a sportot és szeretnék maximumot teljesíteni. Ezért is kezdtem el ennyire drasztikusan számolni minden egyes falatot amit megeszek.
2013. jún. 16. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tömeget akarsz növelni meg kell tanulnod enni. 500g ch nem sok egyáltalán. Én nem vagyok testépítő, de átlag napi 800-1000g Cht eszek meg, laza cardio edzések mellett. Természetesen Vegan vagyok és szükségem van erre a mennyiségre hogy a maximumon legyek mert a többi macroból nagyon keveset eszek ~10%ot sem.
2013. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!