Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan nyerjem vissza a...

Szintiszoli123 kérdése:

Hogyan nyerjem vissza a testtömegem? A lenti szöveg kicsit hosszú lett, köszönöm a türelmet.

Figyelt kérdés

190 cm vagyok 32 éves fiú. Lefogytam 56 kilóra. Ülőmunkát végzek, esténként kis házimunka. Heti min. 0,5 – max. 1 kg-ot szeretnék hízni, minél tisztább formában. Sajnos a leépült testem minden fizikai megerőltetésre rosszul reagál, mindent fogyással torol meg. Amikor utoljára súlyzós edzés mellett próbáltam tömeget visszanyerni, 62 kilós voltam, néhány edzés után már csak 58. Nyilván nem ettem eleget, de ezt leszámítva sem volt túl szerencsés edzeni. Nem bírják az izmok és az izületeim sem. Szeretnék minél tisztább testtömeget visszanyerni, minél kevesebb hájjal, de a fent említett hízási tempót jó lenne megtartani.

Jelenleg megvan a napi 2 g fehérje/ testsúly-kg, zsír módjával, 60 gramm körül (szerintem ebből is több kéne), szénhidrát kb. 290-300 gramm, ha a zöldségekkel bevitt CH-t nem számítjuk bele.


A célom már ennyivel is a hízás lenne.

Ennyitől most éppen csak hízogatok, ha lehet már hinni a mérlegnek.


Azért félek jelentősen többet enni, mert már így sem érzek éhséget soha, vagy azért, mert lefogytam, vagy azért, mert annyira tele vagyok. Félek, hogy éhségérzetem nem lévén, kontroll híján túleszem magam. Fokozatosan emelgetem a kaját.

Mit csináljak, milyen gyakorlatokat végezzek és mennyivel egyek többet és miből, milyen napi elosztásban, hogy ne csak hájat hízzak, illetve ne is hajtsam túl a testem, megelőzendő egy esetleges újabb fogyást? Szedjek föl először csak evéssel valamennyi testtömeget, lesz, ami lesz, még akkor is, ha így minden hájjá válik majd, vagy érdemes elkezdeni erőltetni magam egy kicsit? Ez esetben mennyivel kéne többet ennem? A többlet-szénhidrátot, illetve a jelenleg elfogyasztottat milyen formában vigyem be? Összetett CH-k, gyümölcscukor, vagy más egyszerű CH-k?



2013. jún. 19. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
elõször iz menj el orvoshoz és gyõzõdj meg róla nem e vagy beteg, mer ez így durván hangzik... összetett szénhidrátokból ilyen kákabelüeknek mehet nyugodtan az 5-7 gramm* testsúly és súlyzós edzés... a heti 1 kg izomról pedig ne is álmodj... profik sem tudnak havi 1 nél többet felszedni... keress rá a sárgakapszula címû ebookra, body.builder.hu-n is érdemes olvasgatnod. lényegében egy jól összeszedett tömegnövelõ étrendre van szükséged.
2013. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ne szedj föl semmit edzés nélkül ez a legfontosabb!! Az cak zsír lesz. Na már most elmondom neked, hogy én ugyan így voltam mint te 210 centi vagyok lefogytam annó 78 kilóra. Viccesen szarul néztem ki a fogyás előtt és a fogyás után is.. :DD mondom mi a f*sz?? (egyébként 120kilóról kezdtem). Rájöttem hogy neki kell állnom edzeni mer ez így nem lesz jó. Elkezdtem diétásan kajálni és mennyiségbe is sokat bevinni de CSAK minőségi kajákból csirke rizs turó zab tojás stb. És az elejétől elkezdtem edzőterembe járni. Az elején szép lightos átmozgatóedzések 2-3 hónap után már visszajött nagyyából az erőm és már nem is féltem, hogy összeesek a terembe egy kemény guggolás után.(mivel 78 kilósan olyan voltam mint egy fos, kinézetileg,és erőnlétileg is).Mára már ez az életem egyik legfontosabb része imádok "testet építeni". Én annyit ajánlok neked ha jól akarsz kinézni ne félj a minőségi kajától, enni kell. Ez a legfontosabb ha nem eszel fosul fogsz kinézni ha szart eszel ugyancsak, tehát a megoldás diétásan kajálni és edzeni, még akkor is ha nem akarsz izmos lenni.



[link]


Ez sokat segíthet! :)

2013. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fogyás anno azért következett be, mert pszichés okokból keveset ettem. Orvosok vizsgáltak, elvileg most még rendben vagyok, de valamitől felszívódási problémám van a májamban. Amíg nem eszem eleget, hogy hízzak, addíg gondolom ez nem is fog helyrejönni.

Kedve Sperseus! Köszönömk a koömmentet.

Nem kétséges, hogy a heti 1/2-1 kilóaz nem lehet izom. Amit szeretnék, hogy nem mind háj legyen. Ha elérnék egy 65 kilós súlyt, akkor már nem úgy néznék ki, mint egy csontváz és elkezdhetnék normálisan edzeni. A kérdés az, hogy ebbe az állapotba hogyan jussak el. Sima kajálással vagy edzéssel. És, ha edzek, az mi legyen. Mielőtt lefogytam, 3 évig edzettem, nagyjából vágom, mit meg hogy. Amitől félek, az a fogyás és éhségérzet híján a kevés evés. Sem többet, sem kevesebbet nem merek enni, mint kell. Az 5 gramm CH/testsúlykilógramm már most is megvan, a kérdés az, hogy mi lesz, ha felmegyek 7-re. Köszönöm a sárgakapszulás tanácsot.


Kedves "12:39"-es! Neked is köszönöm. A lényeg az lenne, hogy a bevitt kalória arányosan emelkedjen a testmozgással. SAjnos éhség híján nem tudom megsaccolni, hogy mennyivel több kéne. A testemnek nincsenek tartalékai. Ha nem eszem elegetm rögtön fogyok, ha pedig túl sokat eszem, akkor az lesz, amit te is írtál. Jön a háj. De lehet, hogy csak én fogom fel túl drasztikusan. Szóval miből mennyit. Írok a body builderre. Kösz.

További tanácsokat szívesen veszek.

2013. jún. 19. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!