Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mivel lehet helyettesíteni az...

Mivel lehet helyettesíteni az edzés utáni turmixből a szénhidrátot (szőlőcukrot)?

Figyelt kérdés

Lehet, h mások, illetve a testépítők nem így gondolkoznak, és semmi bajuk nincs a szőlőcukorral, ennek ellenére én mégis kerülni szeretném. Most csak arra lennék kíváncsi, hogy mivel helyettesíthetem, és nem szeretném, ha bárki belebonyolodna a rábeszélésemre :)

Azt mondták, h a fruktóz nem jó erre a célra. és a glükóz sem. Miért? Én a mustra gondoltam, gyorsan felszívódik, és természetes. A mézre is gondoltam, de az is fruktóz és glükóz. Aztán még vannak ezek a természetes édesítőszerek is: stevia, xilitet, juhar, és agavé szirup. Esteleg ezeket használhatom fehér cukor helyett?

Vagy esetleg lehet máshonnan nyerni a szénhidrátot a turmixhoz? kenyér, rizs, krumpli, hüvelyesek? Igen, tudom, h ezek nem szívódnak fel gyorsan, ezért kéne a turmixhoz a szőlőcukor.....



2013. jún. 22. 15:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és VitarGo-t is kerülni szeretném, az is szőlőcukor nagy százalékban
2013. jún. 22. 15:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Édesítőszerek?! Ember, a dextróz nem azért kell, hogy édes legyen a turmixod és könnyebben lecsússzon..

Mi az oka, hogy kerülöd?

Helyette: maltodextrin, vitargo.

2013. jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, a szénhidrát a lényeg, az kell, nem pedig h édes legyen. Épp ezért találgatok, h mit használhatok cukor helyett.
2013. jún. 22. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tisztában vagy vele, akkor miért kérdezed, hogy jó-e az édesítőszer? Ha tudsz róla, hogy nem jó a fruktóz, akkor miért kérdezed, hogy jó-e? Ha tudod, hogy a kenyér/krumpli/rizs lassítja a felszívódást, akkor miért kérdezed, hogy jó-e?
2013. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a glükóz az jó. :)
2013. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy jó e a glükóz, mert azt mondták, h nem. Épp ezért kérdeztem, h MIÉRT jó vagy nem jó.
2013. jún. 22. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért jó, mert gyorsan visszatölti a glikogénraktárat edzés után, jól tudja hasznosítani a szervezet. És olcsó is.
2013. jún. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és a fruktóz is ugyanígy jó?
2013. jún. 23. 01:00
 9/9 syn. válasza:
szerintem próbáld ki a 5Full Force Nutritionos carba fastot. 5 komponensű szénhidrát mátrix, nagyon jó,nem telít el, mint a dextróz én is azt használom, bár kissé kukoricaliszt íze van.
2013. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!