Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó étrend lesz diétához?

Ez jó étrend lesz diétához?

Figyelt kérdés

Reggelire 25g fehérjepor, 50g zabpehely,

A nap többi részében összesen 300g csirkemell + zöldség.

Vitamin: Mega Daily One,

Jelenleg 94kg vagyok, durván 30-35 testzsír%-kal. Nagyjából 60-65kg-ra kéne/szeretnék lemennem.



2013. júl. 2. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kevés a fehérje. És a diéta nem annyiból áll csak, hogy egyáltalán nem eszel ch-t. Energia kell, ami ez esetben a telítetlen zsírok szoktak lenni. Legalább 1g-ot testsúlykilónként be kéne vinned, főleg az esszenciálisakból (omega3) így nem ártana egy kis lenmagolajat venned. Mehetne még olívaolaj a nyersen való locsolkodáshoz, és kókuszzsír a sütéshez.
2013. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nyugodtan mehet az 1-1.5-2gramm*testsúly szénhidrát, attól függ milyen értékkel van meg a heti 0.5-1kg súlyvesztés... ha csak reggel eszel 50g zabot utána semmi ch szinte, de fehérje is csak ilyen kevés, abból éhezés lesz, annak pedig mindig zabálás a vége..
2013. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos ch-t nem igazán vihetek be, hála annak a csodálatos genetikámnak, nagyon könnyen zsírosodok. Viszont a zsírokkal próbálkoznék. Lenmagolajat hol tudok venni? (biobolt, gyógyszertár, spar)
2013. júl. 2. 10:11
 4/12 A kérdező kommentje:
500g csirkemell fehérjepor nélkül jobb lenne? Talán még így ki tudnék jönni árban.
2013. júl. 2. 10:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Ott tudsz (legalábbis tápkiegboltokban) kókuszolajat úgy szintén. Olívaolajra ott van bármelyik üzlet, de ne ezen süss!
2013. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2g fehérje testsúlykilónként minimum ideálisabb volna, de meglátod mit tudsz kihozni ennyiből. Nem fogsz vorkutai menekült szintjére fogyni így sem.
2013. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, az elején ink. több ch kéne, hogy ne veszíts zomból, és a mérleg alapján csökkenteni/növelni/tartani.
2013. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Frontosa ***** válasza:

Ennek durva izomvesztés lesz a vége, fel kellene menni minimum 200 gramm fehérjére, 70 deka csirkemell, néhány tojás, este 25 deka sovány túró.

Aerob edzés is kelleni fog.

Üdv,

2013. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy kb. 1 éve "fogyókúráztam", akkor 20kg-t adtam le (nem néztem utána, hogy kell, csak úgy magamtól jött ez az elvetemült ötlet). Napi 20dkg csirkemell SONKÁN (igen, az a zsíros cucc) éltem, kilók mentek le, izom jött fel(akkor kezdtem edzeni, ezért érthető). Anyagilag rosszul állunk, ezért 500g csirkemellnél nem tudok többet venni. Ha 20dkg sonkától jött fel egy kis izom, akkor fél kiló csirkemelltől szerintem nem szabadna lemennie.
2013. júl. 2. 10:55
 10/12 anonim ***** válasza:

itt valamiért nagy divat lett ezt az izomvesztést túlparázni... 0.8gramm*testsúly az amit több táplálkozásról szóló könyv is megemlít fehérjébõl, ez az ami mindenképpen kell... én napi 3tojást, 200gramm csirkemellet eszem, ennyi az össz napi fehérjém. 7 hónapja tartom a diétát, nehéz fizikai munkát végzek, izomzatom totál átlagos... kb 0 izomvesztést tapasztalok, sõt a 30kg minusz miatt fittebb energikusabb vagyok. Elhiszem a testépítõknek, sõt bátyámnak is ez a hobbija, így tudom is, hogy nekik kell a napi 2gramm*testsúly fehérje... de izomveszteséged, csak akkor lesz, ha van mibõl veszítened...

125 kg voltam, rendelkeztem kb annyi izomzattal, mint egy 70 kg-os kákabelü... miért ettem volna annyi fehérjét, amennyire egy koxos 125kg os buildernek kell...

2013. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!