Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egészséges a táplálékkiegészitő?

Egészséges a táplálékkiegészitő?

Figyelt kérdés
Azt tudom jol nem káros az egészségre .Akkor egészséges?

2013. júl. 12. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Rosszul tudod! Az egy reklámszöveg, hogy nem lehetnek károsak. Csomó betegség, haláleset volt és van ezek miatt. Van jó meg rossz termék.


Pár példa ártalomra:

[link]


[link]


[link]


Remélem nem moderálják ki. Ez csak néhány példa.

2013. júl. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
van amiben eszenciális tápanyagok vannak, és van amiben nem... , mivel ezek csak étrendkiegészítõk.. persze egy tudatos vásàrló tudja, hogy neki mi miért kell, és hogy az hosszútávon milyen várható hatást gyakorol rá... persze, senki nem állíthatja, mondjuk egy magas koffeintartalmú élelmiszerrõl, hogy egészséges lenne, de rendeltetès szerü használat mellett az ellenkezõje sem...
2013. júl. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ártalmat okozó:

Bármilyen élelmiszert lehet szennyezni mérgekkel, gyógyszerekkel. A húst is, zöldségeket is, tejtermékeket is, gabonákat is. Táplálék kiegészítőket is.


Egészséges?

Konkrétan melyik? Nagyon egyszerű: vitaminhiányos emberek egészségesebbek lesznek ha a testük adott vitaminokhoz jut, például táplálék kiegészítőkhöz.


Sportolónak az esszenciális aminosavakat tartalmazó tejsavó fehérje nem látom hogy egészséges lenne, inkább funkcionális.


Tehát akár konkretizálni is lehetne.


Hogy "tudom jól nem káros" kijelentések ne függjenek csak úgy a semmiben: egy szójás termék egészségkárosító hatásait bizony hosszabban kellene elemezni és nem lenne egyértelmű a végén, hogy valóban nem-e káros az egészségre. Ezek nem olyan egyszerű témák. Hivatalosan amíg valamiben sok a pénz, addig mindig egészségesebb picit.

2013. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Életszerűen nézve: a legtöbb ember nem jut el odáig, hogy Jack3d-t és hasonlókat egyen, ami fajtával szoktak a problémák lenni. A legtöbb ember csupán fehérjét, tömegnövelőt, vitamint, ásványi anyagokat, ízületvédőt, aminosavakat, netán szénhidrátokat használ, mint tápkieg. Ezektől azért hiába várnánk instant kinyiffanást. Alapozom arra, hogy a sok-sok felhasználónál nem történtek ilyenek, nem kerül kórházba az összes hobbigyúrós.

Csak mert ez a laikusoknak úgy jön át, hogy "áhá, akkor jól tudtam, hogy a tápkieg méreg, megyek is terjeszteni", miközben normál kajáknál is hasonló a veszélyforrás mértéke, ha nem nagyobb. Lásd lóhúsbotrány, patkánymérges ostya és társai.

2013. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jobb tudni a veszélyről, mint téves információkat terjeszteni. Aki jár terembe, az tudja, hogy sokan szedtek gyógyszereket is hasonló logika alapján:


"Ezektől azért hiába várnánk instant kinyiffanást. Alapozom arra, hogy a sok-sok felhasználónál nem történtek ilyenek, nem kerül kórházba az összes hobbigyúrós."


A kokszosok sem szoktak összeesni a teremben, eddig 96-97 óta még nem láttam ilyet (amióta heti szinten járok terembe). Viszont magánban jönnek a megkeresések a megnyomorodott emberektől.


Privátban, konzultáción mondják el, hogy teljesen átlagos kiegészítőktől lettek rosszul. Sőt amikor kezdtem a efedrin benne volt a kiegészítőkben, én is éreztem miatta magam rosszul. Antiösztrogénekkel is teli volt szinte minden cég. Megtévesztő azt állítani, hogy ezek szakember segítsége nélkül biztonságosak. Jelenleg több mint

12000 kiegészítő lehet forgalomban Magyarországon. Ebbe bármi bekerülhet.

2013. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hmm, és ahogy tudom 'jó' az ellenőrzésük is :D
2013. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó tudni a veszélyről, csak az aránytalanságnak pánikkeltés lehet a vége. Az igazság kívánatos dolog, de össze kéne hozni az életszerűséggel.


Amikor laikusokhoz szól az ember, tudni kell, hogy ők milyenek, hogy gondolkodnak, milyen a hozzáállásuk a kiegészítőhöz és a többi dologhoz. Sajnos úgy, hogy ha te itt leírtad (és csak azt írtad kb), hogy léteznek olyan kiegek, amik gondot okozHATnak, akkor ők ezt úgy értelmezik, hogy "márpedig gondot okoz.". Pont. Nem ismerik a kategóriákat, nekik minden ugyanolyan. Ha egy kieg rossz lehet, akkor az összes rossz. Ha tetszik, ha nem, ezt gondolják. Harcolni kéne ellene nyilván, de nem nagyon érdekel ez senkit.

A tudományos cikkek és a közélet között hatalmas a szakadék. Az emberek nem értik igazán, mi van a cikkben, és ebből az lesz, hogy kiragadnak egy-egy mondatot, és beállítják főigazságként. Ez azoknál szokott történni, akik nem járatosak a (bármelyik) témában, de egyszer mégis rávetik magukat, keresnek valami jól hangzó cikket, amiben van egy mondat, ami az ő igazukat támasztja alá, és akkor győztesnek hiszik magukat. Lehet, hogy egy hozzáértőbb megérti, miért van ott az a mondat, és mit jelent valójában, de ők nem. Ezért el kell mesélni nekik ezt is, a mondat környezetét, hátterét. És mivel az Internethez már bárki hozzáfér, megtalálhat bármilyen cikket. Akkor i olvashatják laikusok az írásod, ha nem nekik szántad. Ezt azért elég macerás lenne kivédeni, hogy minden cikkhez magyarázatot írjon az ember, de ha eleve egy laikusközpontba írsz, mint a gyik, akkor ott illik.


A lényeg az, hogy úgy kell magyarázni nekik, hogy ők azt a saját életükre helyesen vetíthessék rá. A kulcsszó az arányosság, mint már említettem. Azt mondod, teljesen átlagos kiegészítőktől lettek rosszul, oké, de teljesen átlagos élelmiszerektől is lettek már rosszul. Teljesen átlagos orvosok is hibáztak már úgy, hogy baja lett tőle a betegnek, teljesen átlagos kisiparosok is végeztek már szar munkát. De amíg az emberek az utóbbiakat már megszokták, addig a kiegekre gyanúval tekintenek, elég egy kis szikra, és már kész is a tűzvész.


"Ebbe bármi bekerülhet."

Bármibe bármi belekerülhet. A te élelmiszeredbe is. NÉBIH? EU? Hah, lehetnek korruptak. Biogazdaság? Ő is simán csalhat, hogy az ő termékét vedd. Te magad termelsz? Az elültetett magok is lehetnek szennyezettek, de ha az nem, akkor a vízben, földben, levegőben is mind lehetnek káros anyagok. Nem lehet kivédeni sehogy. Max úgy, ha te eldöntöd, kinek hiszel, kiben bízol meg, hogy olyat ad, ami nem árt neked.


Kiben bízz meg? Nos, a vegák "bebizonyították" a húsról, hogy halálos méreg. A paleósok a húson kívül kb minden másról. A fényevők meg állításuk szerint már nem is esznek. Az átlagember, aki meg eszi, ami épp a keze ügyébe kerül, és semmilyen irányzat szerint sem jó, amit csinál, vígan eléldegél 50-60-70-80 évig, ki meddig. Van, aki beteg lesz, van, aki nem. Kinek van igaza? Az emberi egészség egy olyan dolog, amiről már kb mindenről be van bizonyítva minden, meg az ellenkezője. Mi alapján döntöd el, hogy melyik zászló alá állsz? Ha szerinted a tied az egyetlen igaz zászló (vagy vallás? politikai nézet? mintha kezdene hasonlítani), akkor miért állnak emberek, jó sokan, más zászlók alatt? Ők hülyék, de te racionálisan beláttad az igazságot? Ők ugyanezt gondolják.


Tévedés ne essék, nem azt az undorító libsiszöveget mondom, hogy mindenki csináljon, amit akar, úgyis jó lesz, és minden relatív ésatöbbi, mert az marahság. Szerintem is létezik abszolút egészséges életmód, csak éppen még ott tartunk, hogy nem tudjuk elég jól, hogy ez hogyan is néz ki, és mennyire rugalmas. Hiába néz ki valami jól egy laborban, ha az életben nem működik (valószínűleg azért nem, mert nem vettünk figyelembe minden körülményt).

Én nem akarok lenni egyetlen tudományág professzora sem. Sokan mások sem. Ha te igen, azzal semmi baj nincsen. Mindössze annyit akarok mondani, hogy ha a kettő között interakcióra kerül sor, ügyeljünk a nyelv helyes használatára, hogy hasznos és értelmes üzenetet továbbítsunk.

2013. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Jó tudni a veszélyről, csak az aránytalanságnak pánikkeltés lehet a vége. Az igazság kívánatos dolog, de össze kéne hozni az életszerűséggel. "



Az az életszerű amit írok, nem a Sárga kapszulás eladói mentalitás. A sok kis buta 15 éves megveszi a 400 mg koffeines pörgetőt, megnézi a videót ahol beborít x versenyző más termékből egy dobozzal a shakerbe és utánozza. Ha genetikai hajlama van erre akkor szívrohamban megdöglik. Ez a nagy büdös valóság, nincsenek élettani alapok, tudás és nincs kitől megtanulniuk (tőlem nem fogják, mert túl szakmai amit írok, a kereskedők mint a boltos kapszulás nem árulja el, ő azt írja ez étel és nem árt).


13 éves úszókról (élsportolók) tudom, hogy 400 mg koffeines kiegészítővel versenyeznek. Ami duplája-triplája testtömegre vetítve a felnőtt testépítő emberre tervezett pörgetőnek. A 45 kilós kamasz is megveszi.

2013. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mindössze annyit akarok mondani, hogy ha a kettő között interakcióra kerül sor, ügyeljünk a nyelv helyes használatára, hogy hasznos és értelmes üzenetet továbbítsunk."


Azt teszem.

2013. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!