Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki segítene nekem tömegnöv...

Valaki segítene nekem tömegnövelő étrendet írni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 62-kg és 185cm tudm hogy neten sok van de még iskolába járok nem nagyon kapok pénzt haviba 14-et és ebből kéne valamit összehoznom szeretném komolyan csinálni ezt a sportot!

2013. aug. 12. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy meglegyenek a mennyiségek, de ehhez nem kell mindig csak csirke-rizs:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.


Havi 14-ből nehéz lesz, mert napi 500Ft nem sokra elég. Fél kiló hús az már 700-800 Ft ,ami simán kell egy napra.

Párizsival, meg egyéb olcsóbb sz@r kajával meg nem lesz meg a fehérjemennyiséged.

2013. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor valahogy meg kell oldjam mert én ezzel szeretnék foglalkozni!
2013. aug. 12. 09:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb mennyi pénzre lenne szükségem haviba?
2013. aug. 12. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyit tehetsz, hogy a lehetőségeid szerint próbálsz minél olcsóbban húshoz jutni (pl csirkecomb) és ki is egészítheted a fehérjebeviteledet olcsóbb proteinnel.

A ch az nem vészes, a zabpehely és a rizs is elég olcsó.

2013. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a havi 400-500g csirkemell lenne kb 20 ezer körül és edzés utánra a protein az még külön 12-13e Ft, bár akkor abból reggelre is futná egy adag a zabpehely mellé.
2013. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Montez tanácsai mellett esetleg érdemes lenne ezt az oldalt is átböngészned, hátha hasznosnak találod:

[link]

2013. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a sport sajnos igen drága.

De azért becsapós lehet, mert nem annyira, mint látszik.

Neked, egy 60 kilós embernek egyrészt nem kell olyan sok tápanyag.

Ha napi 300 gramm csirkemellet betolsz, akkor az kapásból 75 gramm fehérje.

+egy olcsó protein, meg hozzáadod a többi fehérjeforrást is, simán kijön 120-130 gramm naponta.

Ha cserébe lemondasz a drága cukros italokról, meg az abnormálisan túlárazott kolbászokon, szalámikon, akkor nem akkora költség.

Ijesztően hangzik, hogy havi 40-50 ezer is elmehet rá, de egy átlagember étkeztetése is több, mint a fele.

2013. aug. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!