Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen kezdő edzéstervet...

Ice-T kérdése:

Milyen kezdő edzéstervet érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb 10 éve nem edzek súlyzókkal aktívan, kb 4 évet edzettem, akkor egész jó formában voltam. Jelenleg kerékpározok rendszeresen, viszont szeretnék megint súlyzózni is.

Amikor én annakidelyén edzettem, kezdőként az egész testes edzés volt a divat. Ami azt jelentette, hogy nincs szétbontva az edzésterv. Minden alkalommal egész testet edzettem, csak a legfőbb gyakorlatokra koncentrálva. 1 maximum 2 gyakorlat izomcsoportonként. Heti 3 napot edzettünk. Amikor feljött rám úgy kb 6-8 kiló izom, akkor váltottam 4 napos edzésre, ekkor már több gyakorlat volt izomcsoportonként és ketté volt bontva az edzésterv.

Az egyik nap teljes láb és mellé volt úgy emlékszem egy bicepsz. A másik napon pedig a többi. Hasizom minden edzésen.

Ezzel a módszerrel edzettem végig. 178 centi vagyok és olyan 87 kiló körül volt a súlyom amikor abbahagytam. Jelenleg pedig 73 kiló vagyok. Nincs rajtam felesleg, szerencsére nem híztam el, csak lesoványodtam.

Öreg még nem vagyok (32) és úgy gondolom, ha ez a módszer 20-22 évesen működött, most is fog, de azóta eltelt bő 10 év, rengeteget fejlődött ez a sport is, ezért gondoltam kérdezek, mielőtt belevágok. Milyen edzéstervvel érdemes manapság egy újrakezdőnek belevágni a testépítésbe? Választ előre is köszi!



2013. aug. 21. 00:48
 1/4 Osynho ***** válasza:
Úgy látszik olyan sokat mégsem fejlődött ez a sport, mert kb ezt kellene csinálnod most is. :) Tehát egész testes edzés az elején, 1-2 hónapig, aztán ha már belejöttél, hozzászoktak az izmok, stb, mehet valami osztott terv. Találsz rengeteget a neten, de a lényeg, hogy neked mi jön be. Próbálgatni kell.
2013. aug. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, most is 3 napos teljes testes edzéssel kell kezdeni 2 hónapig.

Google-ba: 3 napos átmozgató edzésterv.

Utána találsz ott osztottat is a sárga oldalon.:)

2013. aug. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor csinálom azt amit régen is. :)
2013. aug. 21. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit, de hihetsz nekünk nyugodtan. Látom megkérdezted más helyen is.:)
2013. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!