Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Helyes légzés fekvőtámasz...

Helyes légzés fekvőtámasz közben. Hogyan és fontos?

Figyelt kérdés

Most ha leengedem magam, vagy ha kinyomom magam akkor vegyek e levegőt? Azt szeretném, hogy dolgozzanak az izmaim ezért lassan vagy gyorsan csináljam?

De a legjobban a levegő vétel érdekelne.

Elég gyorsan csinálom és szerintem rosszul veszem a levegőt, ezért hamar elfáradom.

Bocsi hogy ilyen hülyén fogalmaztam, előre is köszönöm.



2013. aug. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig erőkifejtésnél fújod ki a levegőt, tehát amikor leengeded magad, akkor szívod be, amikor nyomod ki magad, akkor fújod ki.
2013. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Viszonylag lassan csináld. Ha egyszerre 20-nál töbet tudsz, akkor nehezíts!
2013. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nofene ***** válasza:
100%

Pontosíthatnád hogy mi az a 'hamar'. Az előttem hozzászólóval egyetértek, az optimális izomfejlődéshez kb 'csak' 12-16 fekvőt kell nyomni. De azt nem úgy hogy 'oké megvan a 16 most abbahagyom' hanem olyan 16 ami után a 17.et már nem tudod kinyomni.

Csak azért térek ki erre mert olyan rosszul nem tudsz levegőt venni hogy 16 fekvőtől amiatt fáradj el (bár igaz hogy nyomásnál kell kifújni):)

Tégy 1-1 könyvet a kezed alá hogy valamivel hosszabb legyen a tartomány amin dolgozol és a végpontokon 1-1 másodpercre állj meg, hogy elkerüld az 'ingást'.


Ha így egyszerre meg tudsz csinálni 12-16ot az elég. Ha könnyű, akkor táska a hátra és pakold :)


Én 1 éve kezdtem fekvőzni becsületesen, akkor a 16/széria épp hogy ment, most ugyanezt 15kiló sóval a hátamon kell csináljam :)


Sok sikert

2013. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!