Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az edzésterv megfelelő?...

Ez az edzésterv megfelelő? (fekvő + hasprés + kerékpár)

Figyelt kérdés

neten ezt a két edzéstervet találtam:

fekvőtámasz: [link]

hasizom: [link]


a terv a következő:

h: fekvő

k: has

sz:fekvő

cs:has

p:fekvő

sz. has

v: pihenő

tehát a kép programot egyszerre tervezem csinálni + bónuszként, minden hétköznap kerékpároznék, hogy egy kicsit szálkásodjak is, illetve a lábam edzése végett.


16 éves vagyok, eddig kosaraztam, de most abba hagytam. A nyári szünet alatt nagyon elpuhultam, ezért kezdenék itthon edzeni.


jó lesz így? vagy valamin változtatnom kell? mi a véleményetek az edzéstervről?


válaszokat előre is köszi!



2013. aug. 25. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem jó. Minden izomcsoportra kellene edzeni. Töltsd le a fegyencedzést és végezd azt.

Azt írod, hogy szálkásodni is egyszerre. Erre ez a válaszom:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz). El kell dönteni, hogy mit szeretnél előbb és a kajálást ahhoz igazítani.

Mert hiába bicajozol, ha nem vagy kalória mínuszban, akkor nem lesz szírleadás!

2013. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de ettől függetlenül kerékpározhatok nem? (nem baj ha nem leszek szálkásabb, majd később...) Azért lenne fontos, mert azzal szeretnék suliba járni.


tudom, hogy nem minden izomcsoportot mozgat meg, de ezt csak 6 hétig csinálnám, utána mást. így sem jó? mindenképpen egyszerre érdemes?


megnézem ezt a fegyencedzést is, köszi a tanácsot!

2013. aug. 25. 14:51
 3/7 A kérdező kommentje:
jja, sorry,most kezdem felfogni amit írtál. Az oké, hogy szálkásabb nem leszek (nem is baj). De most az nem teljesen világos, hogyha kerékpározok az az erősítés rovására fog menni?
2013. aug. 25. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem megy a rovására, ha annyival több kaja megy. Bicajozhatsz nyugodtan.
2013. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor végülis nem kell módosítani az edzéstervet ügye?
2013. aug. 25. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
de, eddzél mindenre.:)
2013. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor még keresek valamiket. Köszi a segítséget!
2013. aug. 25. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!