Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjepor? (kérdésed túl...

Mr.Kütyü kérdése:

Fehérjepor? (kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok 15éves vagyok, tudom még kicsit korai, de a tanulás, találkozások mellet szeretnék még valami hobbit, fél évig gyúrtam otthon (van kondi gépünk)(ezért már van rajtam egy kis izom)táplálék kiesgészítő nélkül. Inkább felsőtestre gyúrtam, mert futó vagyok, ezért gondolom az meg az alsó testet erősíti.

Azon gondolkoztam mivel nem mindíg tudom pótolni a fehérjét rendesen (persze minden nap eszek csak valamikor az átlagnál kevesebbet, valamikor többet) ezért fehérjeporral edzenék.

Megnéztem a bodybuilder.hu-t és az a baj elképeszően sok fajta fehérje por van, és azokből is van 10-20

Azt kérdezném, milyen fehérje port érdemes venni?

marha

tojás

tej

... stb

nem vagyok semmire se érzékeny, és lehetőleg 0,908 kg-s at mert nem túl nagy és nem is túl kicsi kezdésnek.

Illetve ha 2 naponta edzenék, akkor napi hágy grammot kell

enni belőle? (171cm 68kg ffi)

A válaszokat köszönöm:)



#Feférjepor
2013. aug. 28. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Tejsavó fehérjét érdemes venni, plusz valami gyors szénhidrátot pl dextróz! Edzés után 0,5*ttkg fehérje kell! Azaz ha 68 kg vagy akkor 34 gramm, de mivel a fehérjepor nem 100% fehérjét tartalmaz, hanem átlag 80%-at, így 41 grammot kell kimérned!
2013. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nah figyelj, ha már a builder.hu-n jártál, akkor cikkek--->alapismeretek. Olvasd el az egészet, próbálj meg valami tömegnövelő étrend szerűséget, minden iomcsoportra edz, amire nem tudsz súllyal, arra sajáttestsúlyos gyakorlatokkal. (Fegyecnedzés könyv!)

fehérje:

A legjobb szerintem a tejsavó fehérje, ezek közül van: koncentrátum, izolátum. Edzés utánra kell az izolátum, a koncentrátum napközbeni fehérjepótlásra is jó, meg valamennyire edzés után is. Illetve kell még szőlőcukor.

Edzés után legyen meg 0,5ttkg fehérje és 0,5-0,8 (egy 30 és 50g közötti) dextróz (szőlőcukor, ez egy szénhidrátfajta).

2013. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, tejsavóproteint vegyél, az lesz a legjobb edzés utánra, sőt mehet reggel is zabpehellyel. Minél nagyobb kiszerelést veszel, annál olcsóbban jössz ki, ha a kilónkénti árat nézed.
2013. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Osynho ***** válasza:

"Inkább felsőtestre gyúrtam, mert futó vagyok, ezért gondolom az meg az alsó testet erősíti. "


Ez azért nem így működik. :)

2013. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!