Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek neki? Csak...

Hogyan kezdjek neki? Csak formába szeretném hozni magamat.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves srác vagyok, ~70kg 175cm. Aránylag soványnak tartom magamat. Szerintem nem vagyok túl gyenge testi erő szempontjából (bár erősnek sem mondanám magamat).

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan állhatnék neki felszedni pár kg izmot + picit javítani a kondimon. Szintetikákat nem szeretnék használni. Egy átlagos diéta és edzés terv kellene, amivel el tudnám kezdeni..az elejétől.

Olyasmi válaszokkal kérlek hagyjatok, hogy "google a barátod" meg "keresgélj". Amit találtam annak a legnagyobb része "szer" reklám.. vagy nem éppen nekem való (profi) edzéstervek, mindenféle tömény biológiai meg kémiai maszlaggal..:\

Ha valaki tud segíteni, leginkább hasonló tapasztalattal, az kérem írjon. Előre is köszönöm.



2013. szept. 18. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt tisztáznám, hogy a tápkieg az nem szintetikus. Tehát azt nyugodtan használhatnál. Edzés után egy protein + gyors szénhidrát turmix az nem ártana. A tejsavóprotein tejből készül. A sajtgyártás során keletkezik tejsavó és ebből van kiszűrve a tejcukor, így kapsz tiszta proteint, ami teljesen természetes, nem mesterséges valami.De persze nem muszáj használni, enélkül is lehet izmosodni, csak tisztázni akartam a félreértéseket. Multivitamin pedig nagyon fontos, az mindenképpen kellene.


A kezdőknek 3 napos teljes testes átmozgató edzésterv kell kb 2 hónapig, majd mehet osztott edzés.

Tehát neked pl most egy ilyen edzés kell heti 3 napban:

mell: fekvenyomás, hát: húzódzkodás vagy lehúzás mellhez, váll: vállból nyomás egykezesekkel vagy rúddal mellről nyomás, bicepsz: állva rúddal, tricepsz: fekve homlokra engedés vagy hátsó támaszos tolódzkodás, láb: guggolás, egylábas vádli állva vagy valamilyen vádligépes okosság. has: hasprés vagy lábemelés függeszkedve.

Minden edzésen minden izomcsoportra 1 gyakorlat, gyakorlatonként 3 sorozat, sorozatonként 10-12 ismétléssel akkora súllyal amivel éppen megy szabályosan.


Kaja:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit találtál "maszlagot", az szerintem pont, hogy az ehhez szükséges tudás lett volna a tested működéséről, ami nélkül nem megy a fejlődés.


Alapismeretek, tömegnövelő étrend, osztott súlyzós edzés, ezekre keress rá, a builderen olvasd el őket!

2013. szept. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad van drake, hogy olvasson, de szerintem ne osztottal kezdjen, hanem teljes testes edzéssel.
2013. szept. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja igen:)

Csak gondoltam, ha ellátogat az oldalra, csak a szemébe ötlik majd, hogy "kezdő edzésterv" és ráklikkel.

2013. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja, okés.:)
2013. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!