Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez tényleg igaz? (táplálékkieg...

Ez tényleg igaz? (táplálékkiegészítők)

Figyelt kérdés

Egy testépítős könyvben olvastam,hogy a táplálékkiegészítőket csak úgy szabad szedni,hogy elötte meg kell kérdezni az orvost (ajánlott kettőt is) és beszélni kell a patikussal.És nem biztos,hogy xy táplálékkiegészítő használni fog,mert nem biztos,hogy "nekem" tervezték.

Más helyen viszont azt hallottam,hogy ezeket akár kanállal lehet enni az ebéd mellé,olyan ártalmatlanok.Most akkor mi van?



2013. szept. 18. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Az első két mondatodra a válasz: nem teljesen igaz. Illetve, ha ide vesszük az NO fokozókat, tesztó optimalizálókat, mert az is tápkieg, akkor valóban nem mindegy hogy ki mit használ.

De a protein, tömegnövelő, kreatin, vitaminok, aminosavak simán mehetnek.

2013. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SSanchez ***** válasza:
100%
Ha az én orvosomat megkérdezném, azt mondaná, hogy a vitamint se szedjem:)
2013. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A táplálék kiegészítő egy tág fogalom.

Beletartozik, protein, tömegnövelő, hormon készítmények, vízhajtók, zsírbontók és még sok más.

Ha proteint zabálsz kilószámra, vagy esetleg tömegnövelőt és zsírbontót akkor nem igen lesz bajod.

De ha sűrű a véred és sok benne a vörös vértest, és mondjuk emiatt magas a vérnyomásod akkor ne szedj egy doboz vízhajtót, mert veszélyes lehet.

A protein és tömegnövelő maximum az elhízás miatt lehet káros.

Egyébként mindig találd meg az egyensúlyt akkor nem lesz semmi bajod.

De ismerve a magyar viszonyokat nem lesz annyi pénzed, hogy veszélyes mennyiséget szedj be, szóval nyugodtan vegyél tápkieget :-)

2013. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok doki eléggé el van tévedve ilyen téren. Nekik a protein is koksz.:)

Múltkor kérdezte az üzemorvos, hogy szedek szereket? Ja, mondom, élelmi-szereket.:)

2013. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SSanchez ***** válasza:
Nekem mondta a doki, hogy Papp Laci milyen izmos volt és nem szedett ilyen szereket, amikor megjegyeztem neki, hogy izomépítéshez kell fehérje, letudta azzal a dolgot, hogy vizsgázott biokémiából és nehogy megmagyarázzam neki:)
2013. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A dobozokra azért van ráírva, hogy ha bárkinek, bármilyen különleges baja van, ami miatt nem szedhetné, akkor a gyártóknak ne kelljen szabadkozni miatta, mert a figyelmeztetés rajta volt.


Mondok egy példát. Ezek koncentrált élelmiszerek, csak nem olyan elterjedtek, mert bonyolultabb, drágább előállítani őket, és a közétkeztetéshez sem "létfontosságúak".


De ott van pl. a kristálycukor, ami szintén koncentrált élelmiszer. Hívhatnánk akár tápkiegnek is, mivel sok ember "kiegészíti" vele a napi étrendjét. Épp csak azért nem hívjuk, mert a közélelmezésnek pont annyira része már, mint az autónak a kerék. Erre is rá lehetne írni, hogy fogyasztása előtt konzultálj az orvosoddal, aki, ha pl. tudja rólad, hogy cukorbeteg vagy, majd szépen lebeszél róla.


Viszont a proteinporok (és még sok más) nincsenek az abc-k polcain, így jóval nagyobb idegenkedés övezi őket, mivel az emberek nem tudják, hogy mi is valójában, mire jó, kinek is kellene tőle félnie, és kinek nem.


Ennyi a történet. A legtöbb tápkieget ha nem szedhetnéd, akkor olyan problémád lenne, aminek régóta tudatában volnál.

2013. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szergej55 ***** válasza:
Sok a rém idióta orvos, akikre tilos ebben a témában hallgatni, pedig ha valakiknek, hát akkor nekik illene tudni, hogyan is működik a szervezet. Orvost ne kérdezz meg, én azt tanácsolom.
2013. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokan már vizsga utáni évben hülyék az anyaghoz. Ha meg nem erre szakosodik, akkor b4szhatja, nem fog túl sokat konyítani a témához.
2013. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én orvosom is azt mondta hogy felesleges ilyeneket enni, többet árt mint használ :D

Mellesleg rém rendes, a legjobb orvos akit csak ismerek, de ebben a témában úgy látszik nem sok doki jártas, pedig ha valakinek nekik kellene tudni ezeket :)

2013. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kérdezz meg két orvost, sőt, hármat, meg aki épp arra jár. Én ma másfél órát vártam a körzeti orvosomra, s nem csak trécselni mentem be. Ki legyen a másik? Általános háziorvos? Belgyógyász? Dietetikus? (jó, ez nem orvos, de tudtommal dolgoznak kórházakban) S mi a garancia arra, hogy valaha is hallott a kiegekről? Hogy nem kapásból az ördög művének nyilvánítja őket?

Szóval jó ("") ez a szöveg, csak kissé valószerűtlen.


Ismerni kell az összetételt, és az alapján eldönteni. Mátrixelmélet. Ennyi. Nem hiszem, hogy egy zabliszttől pl. annyira félni kéne.

2013. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!