Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én egy lelkes amatőr vagyok...

Én egy lelkes amatőr vagyok és szeretnék elkezdeni változtatni a külsőmön. Ki néztem magamnak egy helyet de nem tudom hogy hogy indítsak. Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Van 4 alkalmas bérlet 2500-ért és van 8 alkalmas 4500-ért. Ha megveszem a havi 8 alkalmasat az heti 2 alkalom. Nem lesz az nekem túl megterhelő? Végülis még amatőr vagyok. Vagy elég lesz kezdésnek a heti 1 is? A súlyom 64 kg és körülbelül 185-190 cm magas vagyok.

2013. nov. 14. 14:36
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
a heti 2 az igazából még kevés is mert szerény véleményem szerint minimum 3 napossal kéne indítani és maximum 5 napos osztottal folytatni a későbbiekben.
2013. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vedd meg a nyolcalkalmas bérletet, és járj le akkor heti kétszer! Nem kell félni, mert nem lesz túl megterhelő, első körben ugyanis teljes testes edzéseket kell végezni, vagyis minden alkalommal leedzel minden nagyobb izmot, így egyenként nézve nem éri őket túl nagy sokk.

A két edzésnap legyen minél távolabb egymástól, a legjobb a hétfő és péntek lenne (feltéve, hogy hétvégén pihensz, nem pedig bulizol).

Én a következő gyakorlatokat csinálnám;


1. Bemelegítés: 5-10 perc szobabiciklizés + gimnasztikai gyakorlatok

2. Comb: 3x10 Guggolás

3. Törzs: 3x10 Felhúzás

4. Hát: 3x10 Csigán lehúzás mellkashoz széles fogással

5. Mell: 3x10 Fekvenyomás

6. Váll: 3x10 Oldalemelés

7. Vádli: 3x20 Álló vádligépezés

8. Has: 3xamennyi megy: Hasprés

9. Nyújtás


Szerintem az első hónapban még nem fontos külön edzeni karra, mert a bicepsz és az alkar kap terhelést a lehúzásnál, a tricepsz meg a fekvenyomásnál.


A következő hónapban aztán vegyél rendes bérletet és járj le heti háromszor, hétfőn, szerdán és pénteken. Ekkor már a váll és a vádli közé beilleszthetsz egy tricepsz gyakorlatot (tolódzkodás feltámasztott lábbal) és egy bicepsz gyakorlatot (bicepszhajlítás állva egyenes rúddal).

Ezt két hónapig nyugodtan csinálhatod, majd azután válthatsz osztott edzéstervre.


Tömegnövelőt már most elkezdhetsz inni edzés után, mert nagyon sovány vagy! Vitamint is szedjél! Meg rendes étrend is kellene neked; napi 2g fehérje/testsúlykg és 6g szénhidrát/testsúlykg. Vagyis ezt számolni kell! És minőségi kaják kellenek; csirkemell, nyúl, marha, hal, tojás, sovány sajt és túró, szénhidrátforrásnak rizs. Zöldség is mehet, de esetedben nem kell túl sok, mert túlságosan telít.


Hát nagyjából ennyi..

2013. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A body.builder.hu-n van a Sárga kapszula. Töltsd le, abban minden benne van, edzésterv és kaja is.


Nagyon tetszik, hogy azt írtad, lelkes amatőr. Minden jót. :)

2013. nov. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha elkezdek szedni tömegnövelőt akkor egész életemben szednem kell majd hogy ne menjek össze ? Én az az alkat vagyok akin nem látszana ha csak úgy természetesen edzenék. Sokan mondják hogy vegyek Tömegnővelőt ! De félek hogy nem lesz rá mindig pénzem. Mennyi idő után megy össze az ember ?
2013. nov. 26. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Olvasd csak el a Sárga Kapszulát.


Rendes étrended legyen először. A tömegnövelő csak hozzáad a napi tápanyagmennyiséghez, amit már fent leírtak. Ennyiben számít, nem azt jelenti, hogy "tömegnövelő", és fogyasztása miatt okvetlenül izmosodni, nőni fogsz.

2013. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy egymagában nem fogok tőle izmosodni csak fel szedek 1 hónap alatt 10 kilót amit aztán majd elkezdhetek edzeni. A rendes étrend alatt azt érted hogy minden nap juttassak be elegendő mennyiségű fehérjét és szénhidrátot ?

A tömegnövelő amit megfogok venni az már tartalmaz fehérjét.

- lassú felszívódású tejfehérje (kazein)

- ultraszűrt tojás fehérje

2013. nov. 26. 13:16
 7/12 dirtboy ***** válasza:

/Tudom hogy egymagában nem fogok tőle izmosodni csak fel szedek 1 hónap alatt 10 kilót amit aztán majd elkezdhetek edzeni./


olvasd el a kapszulát nem tudom hányszor kell szólni,utána nem fogsz majd remélhetőleg ilyen baromságot írni mint amit ide idéztem tőled.

2013. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na tök fölösleges már megint válaszolnom, de azért megteszem.


Mi az? Hogy felszedsz valahány kilót AMIT utána elkezdesz edzeni??


A kérdésedre: igen azt értem, kell a normál étrend. Ok, hogy tartalmaz fehérjét a tömegnövelő, de max a felét, harmadát kéne bevinned a fehérjemennyiségnek kiegészítőkből. Főleg, hogy a tömegnövelőben cukor van, így edzés utáni időponton kívül máskor nem nagyon fogyaszthatod, így pl. reggel vagy bármelyik másik étkezés helyettesítésére.


Olvasd el azt a könyvet! Ne legyél lusta. Pár perc letölteni aztán pár óra elolvasni.

2013. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Már letöltöttem csak még nem értem a végére mert nagyon hosszú ! Nem akarok senkit fárasztani de még is csak könnyebb megkérdezni mint egész nap olvasgatni. MOst egy kicsit szégyenlem magam de volna még egy kérdésem :$

És létszíves válaszoljatok rendesen és ne írogassátok hogy el kellene olvasni azt a kapszulát. A kérdésem a következő. "Ha rendesen étkezem ahogy azt kell és elegendő szénhidrátot és fehérjét juttatok be a szervezetembe és hagyom regenerálódni az izmaimat valamint hatékony az edzéstervem és szedek tömegnövelőt, ennyi elég lesz a változtatáshoz ? Mert nem akarok minden hónapban egy vagyont költeni + még táplálékkiegészítőre meg vitaminokra

2013. nov. 26. 18:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően ennyi kell a változáshoz, de a tömegnövelő nem feltétel, nem különleges tényező, az is csak egy fajta étel. Tehát majdnem ugyanolyan, mintha azt is a sima napi étrendbe számolnád bele. Semmi nem jeleni azt, hogy tápkieg nélkül értelmetlen belekezdened, mert eleve semmit sem fogsz elérni. Nem, ez nem így van. A tápkiegek segítenek, de nem akkora mértékben, vagyis inkább nem úgy, hogy egyenesen a fejlődés megléte múljon rajtuk. Így a tömegnövelőre sem úgy kell tekintened, hogy az egy feltétlen kellék az edzéshez, az étrendhez.


Vagyont nem kötelező költeni tápkiegekre, de van amit illene megvenni, ilyen a vitamin is, és havi 2-3 ezerből ki is jön egy jobb fajta. Ha már többet rászánnál, akkor mehet a tömegnövelő, vagy inkább fehérje+gyors ch külön megvéve.


Azt a rövidke könyvet pedig sok képpel és nagybetűvel tessék beverni, néhány óra alatt meg lehet vele az ember.

2013. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!