Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomlázra rá lehet edzeni?

Izomlázra rá lehet edzeni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem edzeni saját testsúlyos gyakorlatokkal, de van, hogy 2-3 nap múlva is izomlázam van 1-1 komolyabb edzés után. Olyankor már csinálnám a következőt tisztességesen, de nem érzem magamban az erőt. Érdemes ilyenkor halasztani 1 nappal a dolgot?

2013. nov. 14. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha az izomnövekedés a cél, akkor nem érdemes az izomlázra ráedzeni. Azt az izomcsoportot pihentesd.
2013. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tervezem, hogy szétosztom 3 napra a gyakorlatokat, talán az megoldja a problémát.

[link]

Ezek mennyire hatásosak?

Ha mondjuk kedden, csütörtökön és szombaton van edzés akkor melyik napra mit ajánlasz? Izmosodás a cél és csak ezt csinálnám, esetleg ha még írsz 1-2 kiegészítő gyakorlatot akkor azokat is.

2013. nov. 14. 17:56
 3/18 A kérdező kommentje:
Hatásosabb mint a fegyencedzés?
2013. nov. 14. 18:16
 4/18 anonim ***** válasza:
Jobb, mint a fegyencedzés, több gyakorlat is van benne, változatosabb, több szögből mozgatja meg az izmokat. Jó amit linkeltél, azokat végezheted.
2013. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Izomcsoportokat hogy érdemes szétosztani? Melyik napon mit csináljak?
2013. nov. 14. 18:19
 6/18 anonim ***** válasza:
Push/pull/legs, vagyis; mell-váll-tricepsz/láb/hát-bicepsz-alkar
2013. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én szétosztanám húzó, toló és lábra.

Húzó: hát, bicepsz. Ide mehetnek a különböző húzódzkodások, invert evezések.

Toló: mell, váll, tricepsz. Fekvőtámaszok, tolódzkodás, kézállásban karhajlítás, stb.

Lábnál guggolás, kitörés, egylábas vádli.

Has mehet bármelyik napra.

2013. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy előttem is ezt javasolták. Szóval én nem az előttem írót másoltam, hanem mire én beírtam és elküldtem, ott volt az ő válasza.
2013. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mivel ez a legoptimálisabb ebben az esetben semmi furcsa nincs benne, hogy mindkettőnknek ez jutott az eszébe!
2013. nov. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Így van.:)
2013. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!