Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Először megállt a mérleg,...

Először megállt a mérleg, most fogytam. Teendő?

Figyelt kérdés

3 hete stagnálok, ma viszont már kevesebbet is mutatott 1 kilóval.

(tömegelés közben vagyok)


A fehérje megvan, a ch is, de a zsír nagyon alacsony nem tudok én ilyen halolajat meg omega3 kapszulát meg lenmagizét venni. A telítetteket(tojás sárgája) pedig minimálisra próbálom szorítani. Kb annyi meg be nálam egész nap, amennyi a zabban, húsban, sovány sajtban, túróban van, napi kb. 15 max 20g (ezek telítettek).


Ha szeretnék tovább haladni a fejlődésben akkor a ch-t emeljem vagy a zsírt vigyem feljebb?Ha utóbbit, mennyivel és jó lesz telítettből is? Mert nem tudok én mindig ilyen kapszulákat venni.(anyagiak. 4700 forintot nem fogok lenmagolajra költeni a biotékában)

Tojásunk az nagyon sok van, vannak tyúkjaink.



2013. nov. 25. 18:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem ugyanannyi a kalóriatartalmuk, mert 1g ch = 4 kcal., míg 1g zsír = 9kcal. Tehát több, mint kétszer annyi a zsír kalóriatartalma.

Edzésen a ch-t használod el előbb. Szálkásításkor sokan elkövetik azt a hibát, hogy lemennek szinte nulla ch-ra. De a zsírok felhasználása lassú folyamat, anaerob körülmények között ez nem megy, így inkább az izomfehérjét kezdi bontani a szervezet.

A zsírok azért is kellenek, mert a hormontermelés elengedhetetlen feltétele, és a vitaminok egy része is zsírban oldódó (A,D E, K). Szóval kell ch és zsír is.

2013. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

úgy értettem, hogy kalóriatartalmilag ugyanott tart a magas zsír alacsony ch kombó és a közepes ch közepes zsír.

tudom hogy az egyik 9, a másik 4 kcal :))

értem, ez így logikus! te nem csak odavágsz valamit hogy 'ez így van és kész mert én ezt látom jónak', hanem értelmes, levezetett magyarázatot is adsz ;)


és mit gondolsz azokról (igen népszerű) hogy sok-sok angol nyelvű oldalakon ezt a lowcarb, magas zsírtartalmú étrendet, recepteket írják naphosszat.

ha úgy van ahogy mondod(én hiszek neked) akkor miért ennyire esküszik a sok külföldi testépítő a fél vödörnyi mogyoróvajra, avokádóra, kókuszolajra, mandulalisztre sorolhatnám?


például

[link]


vagy ez

http://www.youtube.com/watch?v=tHe3leLml6A


de ezek még viszonylag 'alacsony' zsírtartalmúak, ezeknél durvább is szokott lenni, csak azokat nem mentem le könyvjelzőbe a receptekhez:D

2013. nov. 25. 19:15
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért esküsznek rá, mert pont hogy rengeteg kalóriát tudnak így bevinni és a hormonális hatás is nagy előny.

De ez alkatfüggő is, hogy kinek mi válik be. Én próbáltam ezt is, és a kevés zsírt is.Eegyik sem volt jó. Nekem nem válnak be a szélsőséges diéták. Nem írtam el. A diéta jelentése: speciális étrend. Tehát a tömegnövelő étrend is egyfajta diéta.:)

2013. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért esküsznek az általad felsorolt alapanyagokra mert finomak egeszsegesek es kevesbe vagy toluk ehes
2013. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat!!:)
2013. nov. 25. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!