Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Először megállt a mérleg,...

Először megállt a mérleg, most fogytam. Teendő?

Figyelt kérdés

3 hete stagnálok, ma viszont már kevesebbet is mutatott 1 kilóval.

(tömegelés közben vagyok)


A fehérje megvan, a ch is, de a zsír nagyon alacsony nem tudok én ilyen halolajat meg omega3 kapszulát meg lenmagizét venni. A telítetteket(tojás sárgája) pedig minimálisra próbálom szorítani. Kb annyi meg be nálam egész nap, amennyi a zabban, húsban, sovány sajtban, túróban van, napi kb. 15 max 20g (ezek telítettek).


Ha szeretnék tovább haladni a fejlődésben akkor a ch-t emeljem vagy a zsírt vigyem feljebb?Ha utóbbit, mennyivel és jó lesz telítettből is? Mert nem tudok én mindig ilyen kapszulákat venni.(anyagiak. 4700 forintot nem fogok lenmagolajra költeni a biotékában)

Tojásunk az nagyon sok van, vannak tyúkjaink.



2013. nov. 25. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél oliva olajat, lenmagolajat. Fontos, hogy meglegyen a napi 1g x ttkg zsír. Ha az nincs meg, akkor előbb azt emeld, ne a ch-t.
2013. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bemész a boltba és veszel 1 liter olivaolajat. Mi ebben a nehéz?
2013. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hopp montez mar leirta.
2013. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1g 76 kilóhoz sok nem?

földimogyoró nem jó? baj ha omega3 helyett omega6ból van meg az 1g?

2013. nov. 25. 18:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem érted. 1g testsúkykilónként. Tehát neked kb 80g zsír kell!
2013. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

én is úgy értettem :D hogy kb 76kg zsír. de az rengeteg! másutt 0,5g-ot olvasok, most akkor mégis mennyi?


zsírosabb halak nem jók omega3 helyett? pl konzervek amik olivaolajban vannak, vagy ponty?

és a földimogyoró is jó erre a célra, vagy az omega6 tényleg 'károsabb' és ezért kell omega3at enni?

2013. nov. 25. 18:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem sok, tömegeléskor ennyi kell. Szálkásításkor kell 0,5 g x ttkg.

Mehet hal is, de az omega6 is kell és a 3 is.

2013. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

és az omega3-o6 milyen arányban legyen? 0,5 ebből 0,5 abból? vagy akár 160g földimogyorót is megehetem? nem lesz bajom ennyi omega6-tól mintha mondjuk ezt az 1g-ot csak tojássárgából és zab-húsok-túró-sajt zsírjából(telítettekből)) vinném be?(spáros, fél kilós zacskó, a sót lemosom róla).


bocs hogy ennyit kérdezek, szeretnék részletesebb felvilágosítást mint ami a könyvekben van és én sem akarok hülyén összeenni mindent :)

2013. nov. 25. 18:42
 9/15 anonim ***** válasza:
A fele-fele már jó arány (omega3-6), de sokan 10-szer annyi omega 6-ot kajálnak és még sincs bajuk. De ideálisabb a fele-fele.
2013. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm!

még annyit, hogy mi a különbség a szénhidrát kalóriái és a zsír kalóriái között a szervezetben való hasznosulásuk szerint?

ez alatt úgy értem, a ch tölti csak fel a glikogént, ez ad energiát edzéshez is, míg a zsír erre használhatatlan (ennyit tudok róla, de más infóm nincs, ezt szeretném még kibővíteni, ha megosztod a tudásod:))

de a zsírból származó kalória hasznosulása miben más? pl. ha valaki kalóriamínuszban akar lenni akkor választhat hogy

1. kicsit alacsonyabb ch kicsit alacsonyabb zsír

2. nagyon minimális(ketogén) ch, nagyon magas zsír


miben más a kettő hogy most chból v zsírból viszek be energiát? (mindkettőnél ugyanannyi lenne a kcal, csak más arányban)

2013. nov. 25. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!