Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokkal tüntesse...

Milyen gyakorlatokkal tüntessem a combomról, fenekemről a narancsbőrt?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, nem kell fogynom, nem emiatt alakult ki. azért van szerintem mert hirtelen leálltam a mozgással és eltunyultam nagyon :(

Ha erősítő gyakorlatokat végzek, akkor elmúlik ugye?

Konditeremre nincs pénzem, olyan gyakorlatokat írjatok, amiket otthon is meg tudok csinálni.



2013. dec. 7. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Guggolás,kitörés.

Plusz sok víz és narancsbőr elleni krém.

2013. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit jelent a "kitörés"?
2013. dec. 8. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Jól mondták előttem; guggolás és kitörés!

A hülye földön fetrengve végzendő lábemeléseket, tárogatásokat és keresztezéseket el is felejtheted!


A kitörést így kell végrehajtani;

[link]


A kitöréshez hasonló gyakorlat a bolgár guggolás;

[link]



A sima guggolás is elég jó gyakorlat, de egy idő után már súly nélkül túl sokat fogsz tudni belőle megcsinálni, és így inkább egyfajta kardió edzéssé válik, mint erősítő edzéssé.

Próbáld ki a guggolást felugrással a végén, mert az sokkal keményebb, vagy az ún. sissy-guggolást;

[link]


Ha rákeressel a fegyencedzés című könyvre a neten és letöltöd, abban lépésről lépésre leírják, hogyan juthatsz el az egylábas guggoláshoz.


Ez így (még ha az egylábas nem is megy) mindent összevetve 5 gyakorlat (sima guggolás, guggolás felugrással, sissy-guggolás, bolgár guggolás és kitörés).

Mindegyikből csinálj mondjuk három sorozatot, akkora ismétlésszámmal, amennyivel csak megy. Megfogod érezni másnap!

2013. dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm szépen!

Úgy fogom csinálni, ahogy írtad :)

Nem tudom mennyire lehet látatlanban megsaccolni, de szerinted, ha tisztességesen "gyötröm" magam minden nap, mennyi idő múlva lesz látható, hogy csökken a narancsbőr? A rövidnadrágos szezonig van esély rá, hogy teljesen eltűnjön?

2013. dec. 20. 13:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Szívesen!

De ezt nem kell minden nap megcsinálnod, sőt ha tisztességesen csinálod, akkor nem is bírnád az izomláz miatt minden nap megcsinálni.

Ha nem jelentkezne izomláz, akkor sem kell minden nap, mert izmoknak regenerálódásra is szükségük van, különben fellépnek a túledzés tünetei.

Heti egy, maximum kettő ilyen 15 sorozatból álló lábedzés elég, ha többször akarod megedzeni ilyen módon a combodat, fenekedet, akkor vissza kell venni az ismétlésszámból.

Azért a többi nap sem kell (sőt nem is szabad) tétlenkedni, olyankor mehetnek az aerob mozgásformák; kocogás, (szoba)bicikli, úszás, ugrálókötelezés.

Meg jó lenne felsőtestre is végezni erősítő gyakorlatokat; (női)fekvőtámasz, oldalemelés akár két egyliteres vízzel teli flakonnal, könyített tolódzkodás stb..., szóval csak olyan átmozgató jelleggel.

Hasra sem ártana hasprés, lebegőülés, (ha van miben kapaszkodni, akkor) függeszkedve lábemelés heti kétszer, háromszor.

Valamint otthon nagyon jól megtudod edzeni a vádlidat, csak egy zsámoly vagy egy lépcsőfok-szerű dolgo kell hozzá;

így;

[link]

Lehet két lábbal, de lehet egy lábbal is, úgy sokkal nehezebb.

Vádlizni is lehet heti kétszer, háromszor nyugodtan.


Szóval mindig van mit csinálni!

Az nem baj ha az ember bizonyos testrészeinek az edzését előtérbe helyezi, de valamilyen szinten mindent át kéne mozgatni!



Azt nem ígérem, hogy teljesen eltűnik a narancsbőr. Majd tavasszal kiderül. Az biztos, hogy sokkal jobban fogsz kinézni!

Jó edzést!

2013. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már egy ideje gyötröm magam úgy, ahogy írtad :) De fáj a térdem, amikor leguggolok és recseg egy kicsit. Azt hittem, h elmúlik, de nem. Mikor rendszeresen sportoltam ilyen nem volt. Van valami tipped, hogy mitől lehet? Elmúlik majd?
2013. dec. 30. 23:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Bemelegítesz rendesen?
2013. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem igen, nyújtani szoktam előtte elég sokat.
2013. dec. 31. 00:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok orvos, de ha még az lennék se tudhatnám ezt így látatlanban.

Mindenesetre az edzés elején kell bemelegíteni, és a végén nyújtani, mert elméletileg hideg izmokat nem nyújtunk.

Vannak különböző bemelegítő krémek, meg porcvédő, porcerősítő szerek.

Lehet esetleg kísérletezni, hogy mondjuk ha a sarkad alá raksz valamit guggolás közben valamit, az nem javít e a helyzeten.

De tényleg nem tudok így mit mondani. Elvileg nem normális, hogy fájjon guggoláskor a térded, mert ez egy teljesen természetes mozgásforma, olyan mint amikor leülsz meg felállsz.

Passz!

2013. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Túlnő az ízületi folyadék nyomása.

Melegíts be mégjobban és ajánlott közben bepólyálni a térdet+porcerősítő.

Ha ezek után is recseg akkor sportdoki.

2013. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!