Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szálkásítani akarok, akkor...

Ha szálkásítani akarok, akkor saját testsújommal eddzek? Ne ilyen fekvenyomással meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szálkásítani úgy kell, hogy megtapasztalod mennyivel tudsz most edzeni maximum és tartod azt a súlyt és így lassan fejlődsz és egyre többet tudsz majd ugyan azzal a súllyal megcsinálni és egyre szálkásabb leszel, amúgy a fekvőtámasz felülés sok sok hasazás mehet!
2013. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szabó Andreas válasza:

Azért ez nem egészen igaz! Ne haragudj, nem szeretnék belekötni semmibe sem.

Ha szálkásításról, vagy ha tömegelésről van szó, fontos tényező a étrend! Hiszen dolgozhatsz magasabb ismétlés számmal, ha éjjel-nappal zsíroskenyeret eszel kolbásszal. Tehát még egyszer hangsúlyozom...ÉTREND! Sok-sok száraz hús, tiszta CH-val(én ezt tudom javasolni)

Egyébként meg a szálkásítás egy elég kényes dolog. Vannak emberek, akik arra esküsznek, hogy alacsonyabb súllyal, magasabb ismétlés számmal, de vannak olyanok, akik ugyanúgy tartják az alacsony ismétlés számot. SZERVEZETFÜGGŐ! Az én szervezetemre a magas ismétlés-számos edzés katabolikus hatással van, ami azt jelenti, hogy lehetek csutka száraz, de nagyon sok az izomveszteség.

Szóval tesztelgesd magad, hogy hogyan is reagál a szervezeted ezekre a dolgokra. :)

2013. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző: Jókat írsz, de egy dologban nem értek egyet. Vagyis inkább kiegészíteném. Igaz, hogy van akinek a magasabb ismétlésszám jön be, valakinek az alacsonyabb. De ez szálkásítástól és tömegnöveléstől független.

Az pedig hogy pár ember a magas ismétlésszámos szálkásításra esküszik, az nem a saját tapasztalatukból következtetett logikus lépés, hanem egy idióta tévhit, hogy akkor leég a zsír.


On: Szerintem a kérdező nem erre gondol. Saját testsúLY alatt nem a gyakorlatoknál használt súlyt érti, hanem az edzés módját: saját testsúlyos vagy súlyzós edzés. Ami persze elég idióta kérdés, mert megint teljesen általános dolgokról van szó.

2013. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szabó Andreas válasza:

OrizaTriznyáák:

Valóban, igazad van! Köszi, hogy kiegészítetted! :)

2013. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
:)
2013. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem akkor. Köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 15. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!