Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez az edzésterv az átmozgat...

Jó ez az edzésterv az átmozgatás után?

Figyelt kérdés

Megcsináltam az 1 hónapos átmozgató edzéstervemet.

Most egy 3napos osztottat szeretnék.

Én mellre szeretnék a legtöbbet fejlődni de a kar edzéseket szeretem a legjobban ezért ezt a kettőt szeretném a célpontba venni.


A pihenőidőket is beleírtam kb..

A bemelegítő sorozatok nincsenek benne.

Minden 3. edzésen hasazás felülés, lábemelés, hasprés, felülés oldalra hajlás folyamatos variálással.


Hétfő: Mell-bicepsz

Fekvenyomás 4*8 1p

Ferde padon fekvenyomással kézisúlyzóval 3*8 45mp

Pullover 2*10-15 45mp

Tárogatás 2*10-15 45mp


Bicepsz francia rúddal 4*10-12

szuperszettben 1,5p

Kalapács bicepsz 4*12-15


Koncentrált bicepsz 4-12-15 30mp

Sztriptíz 2x


Kedd: Láb-tricepsz

Guggolás 4*10 1p

Lábtolás 4*10-12 1,5p

Vádli állva 3*20 30mp

Letolás csigán 4*15 45mp

Tolódzkodás 3*? 30mp

Homlokra engedés 4*10 1p


Csütörtök: Hát-váll

Oldalemelés 4*12-15 45mp

Mellről nyomás 4*10 45mp

Vállvonogatás 2*30 1p

Mellhez húzás széles fogással 3*15 1p

Húzodzkodás bicepszből 3x? 45mp

Evezés csigán 3*10 1p

Hiperhajlítás 4*15 45mp



2014. jan. 6. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztriptíz?! Csak aztán az edzés utáni tusoláskor nehogy leejtsd a szappant.

Bicepszedre másfélszer annyit edzel, mint a combodra, ez alapvető hiba, hiába "azt helyezed előtérbe". Dolgozd meg a combhajlító izmot is, ne csak a feszítőt!

Vállnál a hátsó fejre nem edzel, de az elülsőre igen, nagyon aránytalan leszel.

Hátnál minek húzódzkodsz bicepszből?

2014. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A striptease egy gyakorlat.

Kirakok 5 különböző súlyt.

A legnagyobbal kezdem. csinálok vele 6ot, aztán a nagyobbikkal 8at majd a mégnagyobbal 10et végül 15öt. A legkisebbel meg annyit amennyit bírok. Pihenek 1 percet és újra kezdem a kört!


Nagyon nagyon jól betud durrani ettől a gyakorlattól a bicepszem.

A bicepszet azért csinálom többet mert amit írtam azt jobban érzem, JOBBAN SZERETEM.

A lábamra is edzek nyilván az a pont nem érdekel kategória. Mert, hogy őszinte legyek miért kéne ?

Én nem testépítő akarok lenni csupán szeretem az érzést, hogy fejlődök. Ha a lábam fejlődne nem érdekelne igazából. Ha fejlődök lábra fejlődök ha nem akkor nem tényleg annyira nem érdekel viszont lábtolni szeretek lábhajlítani meg utálok.


Hátsó fejre talán azért nem edzek mert eléggé recsegnek a váll mögötti nyomástól és kellemetlen érzést okoznak az izületeim. Valami tipp ?


Azért bicepszek húzodzkodásnál mert ha jól tudom az is megy hátra meg bicepszre is. Több nap kihagyás van a kettő közt és valamennyire a bicepszemet is hatás éri ezáltal az jobban fog fejőldni.

Genetikámból adódoan a karom nagyon fejődik.

Tavaly csináltam 4 hónapig és 3 hónap alatt 6,5centit nőt a karom. Nem is figyeltem annyira oda a kajára csak zabáltak és edzés után poroztam... Bár akkor heti 2 nap volt kar amit talán most soknak gondolok de így szerintem korrekt.

El gondolkodtam azon,hogy mit szeretnék és mit lehet.

Én a kondi mellett heti 3x hétfő-szerda-péntek boxolok.

Hétfőn a boxon nem erősítek szerdán-pénteken azt a pár fekvőtámaszt meg felülést lenyomom.

2014. jan. 7. 04:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen okos vagy, hogy azt is kitudod magyarázni, hogy miért is jó ez a szar edzésterv, akkor nem értem minek kérdezősködsz itt?


A melledzés az rendben van, az korrekt.

(A pullovernek van magyar neve is.)

A bicepsz sok és kezdőként nem tudom, miért kéne neked szuperszettezni, meg vetkőző sorozatokat alkalmazni. (ha ezt jelenti nálad a sztriptíz)

A láb az kevés, és a combhajlítóra kéne legalább a merev lábas felhúzás. A vádlira is semmi az a három sorozat.

A tricepsz az okés.

A vállnál kéne döntött törzsű oldalemelés is, de csak az evezés után.

A húzódzkodás bicepszből az szűk lehúzás lenne? Koncentrálj ott is, hogy minél inkább hátra menjen, ne bicepszre!

A csigás evezésnél sokkal fontosabb a döntött törzsű evezés rúddal vagy a T-rudas evezés.

Hiperhajlításnál meg jobb a felhúzás.

Ja és nagyon kevés a hát! Széles hátizomra 9 sorozat? Bicepszre elég lenne ennyi, de hátra?

2014. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja most olvasom, hogy szerinted a váll mögötti nyomás kell a váll hátsó részére!

Ez hatalmas nagy tévedés!

A nyakból nyomás tényleg szar gyakorlat.

De neked döntött törzsű oldalemelés kell, mert az fejleszti a váll hátulsó részét!

2014. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, "sztriptíz", az nem gyakorlat, hanem edzésmódszer, és vetkőző sorozatnak hívnak. Nem mindegy. Na meg az sem, hogy leírod, hogy a legnagyobb súllyal kezdesz, majd a nagyobbal folytatod. Wtf?! :-)


A lábedzés részre inkább nem is írok semmit, mert nem éri meg.

2014. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Van egy kis gerincferdülésem ezért nem merem a T-rudas felhúzást.

A lábamat leszarom mint a hobbi gyúrosok legtöbbje. Csinálom,csinálom de tényleg nem érdekel. Én ezt az egészet élvezetből csinálom.


Szóval akkor a hétfő jó.

A bicepsznél még annyi változás van, hogy a francia rúdat a koncentráltal csinálom szuperszettben, a vetközőset pedig kalapáccsal csinálom.


A kedd ok.


Csütörtökön akkor mit csinálnátok ?

Oldalemelés ok, mellről nyomás ok, vállvonogatás ok, hiperhajlítás ok, evezés csigán helyett t-rudas felhúzás ?

A húzodzkodás bicepszből helyett mit nyomjak ?

2014. jan. 7. 19:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyira szánalmas ahogy reagálni szoktak az emberek.
2014. jan. 10. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!