Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz lenne ez kondizásnál?

Igaz lenne ez kondizásnál?

Figyelt kérdés
El akarok kezdeni kondizni ezen a héten, és egy ismerősöm mondta, hogy sok mindenről le kell mondanom. Mondta például a szénsavas üdítőket kóla és társai. Valaki elmagyarázná, hogy azokról miért kell lemondani?

2014. jan. 8. 21:45
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
nem a szénsavval van a baj,a cukros szarokról kellene leszokni.
2014. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tömegelésnél mehet egy kicsi alkalomadtán, mármint kóla, ugye ezzel köztudottan a cukortartalom a baj (mert testépítésnél tudjuk, hogy amit eszünk, annak milyen a tápanyagtartalma, tehát ilyen kérdést a kóláról eleve fel sem teszünk).


Magával a szénsavval testépítés szempontjából nincs baj, mondjuk én nem iszom, mert nem hidratál olyan jól, nem lehet olyan jól meghúzni, felfúj, elveszi az étvágyad, sport közben kényelmetlen, folyton böfögsz, elgyengítheti a cardia spchincter-t, refluxot okozva, és elvileg dekalcinizációért is felelős.


Ez volt az ijesztgetős része, eldöntöd, mit tartasz belőle fontosnak, egyébként egy-két pohár szénsavas víz igazán jól esik nagy evések után.

2014. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 viktorvarga ***** válasza:
azokról amúgyis lekéne mondani. szard már le ,nem azért nemfogsz izmoslenni hogy kólátiszol
2014. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem nem jelentett olyan hatalmas áldozatot, hogy nem iszok kólát...

Csak savmentes vizet iszok, de nem zavaró. Nagyobb gondot jelent nekem a kaja. A minden nap csirke kicsit unalmas tud lenni, de az is tartható.

Meg én nem úgy fogom fel, hogy "gyúrok, ezér szar ízű kaját kell ennem", hanem, hogy végre azt eszem, amire a szervezetemnek szüksége van. :-)

2014. jan. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem a kondizás miatt kell lemondani a kóláról, hanem az általános egészségi állapotod megőrzése érdekében.

Szerintem ez nem szorul különösebb magyarázatra.

2014. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell....lehet.

A kóla és társai alapban nagyon egészségtelenek,nem sportoló embereknek sem jó ötlet inniuk.Egyébként az izomnövekedést nem befolyásolja,max.hízol a cukor miatt,tehát már ezért sem éri meg.

2014. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendben, de mi van az olyan üdítőitalokkal, melyek nem tartalmaznak cukrot, hanem édesítőszert pl.: Origo gyömbér?
2014. jan. 9. 17:04
 8/14 anonim ***** válasza:
a mesterséges édesítők sokszor még rosszabbak,mint a cukor.Én nem innám.
2014. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De nem értem egyébként, én is teljesen megvagyok ezek nélkül. Miért olyan nehéz kibírni, hogy nem iszol semmi üdítőt?


Igyál akkor már inkább 100-as gyümölcsleveket. Hacsak nem vagy nagyon szigorú szálkásító diétán, akkor simán belefér.

2014. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb megoldás a vízivás, nem kell ezt a témát túlragozni.

Ha nem szereted a vizet, próbáld ki, hogy egy álló napig nem iszol semmi folyadékot, aztán majd meglátod, hogy milyen jó is a víz.

Nincs annál jobb innivaló.

2014. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!