Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha hízékony vagy, kezdd a...

Ha hízékony vagy, kezdd a diétádat 2g/testsúlykilogramm szénhidráttal, ha szálkásabb alkat vagy, és csak feljött egy kis plusz az évek során, akkor kezdd a diétádat 3g/testsúlykilogramm szénhidráttat, ezt nem értem? Most többet kell ennem?

Figyelt kérdés
híízékonyabb vagyok 60kg ,de nekem miért 30 g kell 20 helyett? nem értem, valaki elmondja?
2014. jan. 8. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem fogalmazd meg ugy a kerdest,hogy ertsuk..
2014. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt írja a shopbuilder. nem én találtam ki :D

de nem értem,hogy miért kell több szénhidrátot ennem,ha hízékony vagyok. vagy hogy kell ezt kiszámolni nem értem. nem úgy ,hogy 60/2?

2014. jan. 9. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát itt valami zavar van a fejedben!

A félreértés alapja az, hogy rosszul számolsz és nem tudsz szöveget értelmezni.


Először is nézzük a számolást!

2g/testsúlykilogramm az azt jelenti, hogy minden egyes kilódra kell 2 gramm szénhidrát.

Te 60kg-os vagy!

60x2=120

Neked tehát 120 gramm szénhidrátot kell naponta bevinned.


Most értelmezem neked a szöveget!

A hízékonyak kezdjék 2g/testsúlykilogrammal, a szálkásabb alkatúak 3-val.

Ha te hízékonyabb vagy, akkor neked 120g szénhidrát kell naponta, ha szálkásabb, akkor 3x60=180.

Te hízékony vagy, úgyhogy neked 120g szénhidrát kell naponta!


Ezzel kell elkezdened a diétádat!

De ha úgy látod, hogy túl gyorsan fogysz, többet mint heti félkiló/50testsúlykilogramm (a te esetedben többet, mint 60dkg), akkor az azt jelenti, hogy nem csak zsírt veszítesz, hanem izmot is. Ez esetben tehát emelned kell egy kicsit a szénhidrátbevitelen.

Ha viszont úgy látod, hogy túl keveset fogysz, kevesebbet mint heti 60dkg, akkor tovább kell csökkentened a szénhidrátbevitelt.


Érted már?

2014. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, lenne amúgy egy kérdésem; hatvankilósan biztos, hogy hízékony vagy?

És egyáltalán, hova akarsz szálkásítani 60kilóról?

Ha 150 centis lány vagy az persze más!

2014. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ertem mist mar! :) koszonom szepen! 174cm lany vagyok. Es van mit szalkasitani persze nem olyan sokat,de ezt a legnehezebb leadni szerintem mikor mar nincs tul nagy felesleg.
2014. jan. 9. 11:35
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja amugy milyen merleggel tudom magam ilyen pontosan megmerni ?
2014. jan. 9. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Általában minden digitális fürdőszobamérleg 10dkg pontossággal mér.

Például ez is;

[link]


De nem lehet, és nem is kell ezt ilyen komolyan venni!

A te szálkásításodnál ideális testsúlycsökkenés, a 60dkg az csak egy irányszám. Nyilván nem lehetséges hétről hétre pont ennyit fogyni.

A lényeg az, hogy ehhez tudsz viszonyítani, mennyire jó az amit csinálsz.

Ha például nem fogysz semmit sem, akkor evidens, hogy a szénhidrátot (amit most majd elkezdesz 2g/testsúlykilogrammal, vagyis napi 120g-val) tovább kell csökkenteni.

De ha azt látod, hogy másfél, két kilót fogysz egy héten, akkor növelni kell, mert ez már annyival az optimális felett van, hogy ezerszázalék, hogy ennek csak a fele zsír, a másik fele pedig izom.


Pont ezért művészet a szálkásítás!

Fogyni nem nagy etvasz. Nem eszik az ember azt kész.

Ha valaki kalóriamínuszban van, tehát kevesebb kalóriát visz be, mint amennyit a szervezete felhasznál, akkor mindenképpen fogyni fog. A szervezetnek nincs más választása, a biológia törvényei egyszerűen rákényszerítik.

Nézegess képeket a Gulagról vagy Auschwitzről! Egyetlen kövér embert nem fogsz látni!

Na most ez eddig tiszta sor; a felhasználtnál kevsebb kalória testsúlycsökkenéshez vezet.

Csak ez a testsúlycsökkenés olyan, hogy fogy valaki tíz kilót, de zsírból és izomból is fogyott.

Vagyis tíz kilóval kevesebb lesz, de a testzsírszázaléka ugyanakkora marad, és ugyanolyan szarul fog kinézni, csak kicsiben!

Mi nem egyszerűen a testSÚLYcsökkentésre hajtunk, hanem a testZSÍRcsökkentésre. Úgy szeretnénk zsírt bontani, hogy közben a lehető legtöbb izmunkat megőrizzük.

Ezért nem jó nekünk az, hogy egyszerűen csak kevesebb kalóriát viszünk be a szervezetbe. Nem mindegy ugyanis, hogy az a kevesebb miből áll, mennyi fehérjéből és szénhidrátból.

Egy egyszerű példa; XY irodai dolgozónak a szervezete 1500 kalóriát használt fel a mai nap. XY egész nap 5db mc'donaldsos almás táskát evett, ami összesen csak (5x250=1250) 1250 kalóriát tartalmaz. XY tehát fogy, mert kalóriamínuszban van. De egy almás táska csak 2g fehérjét, ellenben 32g szénhidrátot és 13g zsírt tartalmaz. (az adatokat innen vettem; [link] Vagyis XY egész nap csak 10g fehérjét fogyasztott, 160g szénhidrátot, és bár összességében ezzel fogyni fog, csak nem zsírból, hanem sokkal inkább izomból!

Tehát egyáltalán nem csak az számít, hogy kalóriamínuszban legyünk, hanem az is, hogy azon belül is ,hogyan aránylanak egymáshoz a makrotápanyagok.

Csak a mc'donaldsos almás akármivel hasonlítsd össze mondjunk a csirkemellet, aminek 10dkg-jában mindössze 110 kalória van, és 24,7g fehérjét tartalmaz, és 0.5g szénhidrátot.



Még ami eszembe jutott;


Hogy ideális a fogyásod, hogy tényleg (lényegében) zsírból fogysz e, azt bőrredő méréssel is ellenőrizheted;

[link]


A legegyszerűbb mód azonban a tükör. Egyszerűen hetente szemügyre veszed magad (fényképeket is készíthetsz) és látnod kell, hogy most karcsúbb lettél e, zsírt veszítettél e, vagy már nem olyan teltek az izmaid, löttyedtebb lettél...



Remélem érthetően írtam.


Sok sikert!

2014. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi ezt a tartalmas választ! Már egyébként utána olvastam,hogy hogy is kell kinézni az étrendemnek,mármint hány g fehérjét kell bevinnem szénhidrátot,zsírt,hogy normálisan fogyjak,és leginkább ne izomból. Holnap,ha minden igaz lesz konyhai mérlegem is,úgyhogy a kaját is precízen ki fogom tudni számolni.

Nekem mindig a kaja volt a legnagyobb mumus, soha nem bírtam ki,hogy ne zabáljak be egy tábla csokit minden 2. nap ,vagy hetente egy zacskó chipset...

elég sok minden megváltozott azóta az életemben,ezért úgy érzem nem lesz gond többé ezzel. Na de majd jelentkezek,ha elértem az álom alakot :D majd két év múlva :DDDDD

2014. jan. 9. 20:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Dehogyis!

Még az idén nyáron!

2014. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hűű az étrend összeállítás nem is olyan könnyű meló! nagyon nehéz úgy összehozni,hogy mindenből pont jók legyenek az arányok. tegnap 2órát ültem felette,remélem idővel könnyebb lesz :D
2014. jan. 10. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!