Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire hatékony a fekvőtámas...

Mennyire hatékony a fekvőtámasz/felülés!?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy erős alkatú gyerek (16), amúgy nem zavar, de nem bánnám, ha kicsit vastagabb lenne mondjuk a karom...

Sokan mondják, hogy a fekvő sokat segít, de az az igazság, hogy sok embert ismerek akik tudom, hogy csinálják, de nem nagyon látszik rajtuk. Nem az lenne a célom, hogy egy kigyúrt állat legyek, csak nem ilyen "elfúj az első szél", meg azért nem is bánnám, ha kicsit látszana is. Meg úgy tudom, hogy a fekvőzés szálkásít, a gyúrás meg növeli az izom térfogatát, vagy valami ilyesmi.:)

Ha valakinek van tapasztalata ehhez, megköszönném :)



2014. jan. 18. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak fekvővel és felüléssel semmire se mész.
2014. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
álomvilágban élsz nem rossz akaratból mondom
2014. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi, a válaszaitokért, most megnéztem, és nem írtam bele a kérdésbe, hogy személy szerint, én nem nagyon hiszek ebben...

#1 válaszoló - Esetleg tudnál, valamit ajánlani, amivel megyek is valamire? Mármint nem ilyet, hogy "Menj el konditerembe!" :)

2014. jan. 18. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek a gyakorlatok alapgyakorlatok, és egy bizonyos szintig izomtömeget épít, de utána állóképességre megy.


Ezért is van minden katonai kiképzésen fekvő, felülés, húzódzkodás. Mert nekik állóképesség szükséges és nem a nagy izomtömeg.


Izomtömeg növeléshez hozzád képes nagy súly kell, amiből 8-10 szabályos gyakorlatot tudsz megcsinálni. Ha tudod a fekvőtámaszt nehezíteni, hogy ez meglegyen, akkor azzal is fogsz tudni izomtömeget növelni. Az izom nem látja, hogy épp fekvőzöl, vagy 30e-es súlyzótárcsát emelgetsz. Amilyen ingert kap, afelé fog menni.

2014. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszodat :)
2014. jan. 18. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább súlyokkal eddz, ha a bicepsz a célod. A fekvőtámasz elsősorban a mellet és a tricepszet dolgoztatja.(attól függ, hogyan csinálod). Ha nincs súlyzód akkor szűk fogású húzódzkodás is megy bicepszre. De ne csak nagy kart akarj, hanem nagy hátat, combot, vállat, vádlit!! (:
2014. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm :)

a vádli, comb nagyjából megvan már, mert focizok, és elég sokat biciklizek stb.:)

2014. jan. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!