Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alkar edzése? Személyes...

Alkar edzése? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nincs megfelelő genetikám hogy mellőzzem az alker edzést.

Csuklóbehuzást szoktam csinálni, egy napon a hátedzéssel, mert akkor már bedurran valamennyire. Csak a csuklobehuzással az a baj h elég roncsolo hatással van a csuklomra még kis suly esetében is.

Mit szoltok ahoz a ,,gumihoz" vagy labdához amit lehet ugy nyomkodni...attol is elég jol bedurran, de izomépitésre alkalmas lenne?

Persze normál kaja melett. :)



2014. febr. 5. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Izometrikus tartás a legjobb. Megpakolsz egy rudat és tartod kb. 30-60 másodpercig úgy, hogy végig feszíted az alkarod. Legegyszerűbb ha felhúzást vagy vállvonogatás csinálsz nagy súllyal és végén tartod ameddig bírod. Aki így megfog 130-140 kilót már jónak számít és biztos, hogy nem lesz kicsi az alkarja. Én heti 2-3 alkalommal csinálom ezt 2-3 sorozattal és minden edzés legvégén, folyamatosan próbálva növelni a súlyt kb. 2 kilóval alkalmanként. Kezd kb. a testsúlyoddal és mindig növeld a súlyt valamint próbáld mellőzni a felhúzó heveder használatot, hogy más gyakorlatoknál is dolgozzon az alkar.
2014. febr. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem a wrist roller-től fejlődött a legjobban, házilag barkácsoltam nagyon egyszerű szerkezet, nézz utána net-en, bár a csuklóbehúzása itt is bejátszik, brutálisan befogsz durranni, eddig minden havernak bevált
2014. febr. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is segédeszköz nélkül csinálom a felhúzást/evezéseket. Valamint csukló behúzások. Illetve minden edzés végén lógok 70 majd rövid pihenővel 50 másodpercet a húzódszkodó kereten. Mikor már felhúzás, egyéb hát vagy bicepsz gyakorlat után elő van fárasztva az alkar, elég kemény ~percig szorítani és fönt tartani magad. Bár én 100 kiló fölött vagyok, ha ilyen 60-80 kiló vagy lehet érdemes lábadra venni egy 10-20 kilós tárcsát.

Régebben felhúzásban a fogás korlátozott, 100 kiló fölött, nem bírtam 7-8 ismétlés fölé menni mert nem bírtam addig tartani a rudat. Ma egy 8-10 ismétléses sorozat simán megy 140-150 kilóval. Kb. fél éve foglalkozok külön az alkarral.

2014. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
csinálj fordított fogású bicepsz gyakorlatot , anyi az egész hogy ugyanaz a mozdulat mint bicepsznél csak felülről fogod a rudat , kezdésből nemtom mien szinten vagy de üres rúddal is megterhelő mehet 4x20
2014. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehúzás csigán-nekem tökéletesen bevált.Nem szedi szét a csuklót sem.
2014. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!