Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömeget szeretnék növelni,...

Tömeget szeretnék növelni, valamit látszólagos fejlődést. Mit tegyek? Mivel érhetném el leggyorsabban? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom , hogy ez nem ilyen egyszerű. Régebben jártam terembe , de a közelben csak 3 hónapig működött a terem különböző okok miatt. Az edzés jól ment. Erőben nagyon jól fejlődtem , viszont izomban nagy fejlődést nem láttam. Most fogom elkezdeni az edzést és szeretném nagyon komolyan venni.

18 éves vagyok 185 cm és 70 kg , ectomorf. Ha odafigyelek a táplálkozásra és aktívan szedem a táplálékkiegészítőket , fehérjét és a tömegnövelőt akkor látszólagos eredménye lesz?

Szeretnék segítséget kérni abban , hogy szerintetek milyen legyen a táplálkozás? (Ha valaki étrendet tudna írni megköszönném).

Illetve szükségem lenne egy tömegnövelő edzéstervre.

Számomra egyenlőre nem az lenne a fontos , hogy most én milyen egy állat akarok lenni , hanem legyen erős alakom és formám.

Megköszönném azt is , ha valaki tudna nekem abban segíteni,hogy megfizethető cuccokat írna , amely nagy mértékben hozzájuttat a célomhoz.

Tömegnövelőnek ezt néztem:

Serious Mass 5,454 kg (Optimum Nutrition)


Fehérje:

100% Whey Protein Professional


Illetve szeretném még kérdezni , hogy az ectomorf alak miatt szerintetek mennyi bevitel lenne szükséges 1-1 edzés előtt , illetve napon?


**************************

Segítségeteket előre köszönöm! A sárga kapszulát elolvastam , de most konkrét segítségre lenne szükségem tapasztalt emberektől!



2014. febr. 11. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum átfutottad, de 100%, hogy nem olvastad el normálisan.
2014. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olvastam. Valamint van egy barátom , aki azt mondta hülyeség az egész. Ő erőemelőnek készül. 7 hónap alatt nagyon gyorsan fejlődött , túlságosan is, így a bőre rengeteg helyen megrepedt.

Vele jártam edzeni , de nagyon keményen csinálta... Első edzésen 80 kg-al guggoltam. 5-t bírtam csinálni , aztán visszaakartam rakni , majd visszarántott... Ezért nem szeretném vele folytatni.


Tanácsot szeretnék kérni.

2014. febr. 11. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:

1: Boccs, de én étrendet neked biztos nem fogok írni, azt a body.builder oldalon lehet találni és tökelétes rá.

2: Az étrend a tömegnövelő nem az edzés.

3: Nagymértékben más juttat hozzá nagyobb formához, de én azzal nem foglalkozom

4: Ektomorf alkat - elkezded a tömegnövelést 3g/tstkg - al és ha nagyon zsírosodsz akkor csökkented, ha nem növeled. Az határozza meg hogy milyen alkat vagy, hogy hogyan reagálsz a szénhidrát mennyiségre! Persze ez így biztos nem igaz , de ezt én pontoson nem fogom neked tudni megmondani még személyesen se!

5: Biztos kell tömegnövelő és fehérje is egyszerre?

2014. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Steph.

Köszönöm szépen a választ , már ezzel is sokat segítettél.

Ott nézegettem étrendet , valamint edzéstervet , csak gondoltam tőletek is megkérdezem , hogy hátha tudtok segíteni.

A fehérjét és a tömegnövelőt azért gondoltam , hogy jobban épüljön be. Valamint szerinted Creatin kellene mellé a gyors fejlődés érdekében?

Vitamint mindenképp fogok szedni.


Szerinted nem kellene egyszerre fehérje és tömegnövelő? Valamint onnan gondolom , hogy ectomorf vagyok , hogy szoktam enni. Igaz , hogy néha nem szabályosan , de viszonylag sokat , de nem sok marad rajtam.


Köszönöm még egyszer! Remélem tudsz erre a kérdésemre is válaszolni.

2014. febr. 11. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hogy eszel sokat és a nem marad meg rajtad ezért te ektomorf vagy? Ez így annyira nem egyszerű. Heti de inkább HAVI szinten látszik csak hogy valaki fejlődik-e (itt most csak havi 1kg beszélünk)


Azért nem kell (szerintem) egyszerre fehérje és tömegnövelő mert a tömegnövelő az fehérje és cukor fajtától függően más-más arányban. Akkor van értelme tömegelőnek ha tényleg nehezen hízó vagy.


(A bőrrepedések amiket még említettél az meg a túl gyors növekededéstől lehetnek)

2014. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!