Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szénhidrát megvonás 3 napig,...

Szénhidrát megvonás 3 napig, feltöltés 4 napig?

Figyelt kérdés

Mi történne, ha három napig csak zöldséget és fehérjét vinnék be, aztán négy napig a tömegnövelő étrendet követném... és így tovább. Persze ez lehet akármennyi nap is, a 3-4 csak egy példa. Van erre valami teszt, vagy van ennek működő mgoldása? Milyenek az eredmények?

Egyébként a mutant bodybuilding videóban mondja a youtubon a fazon, aki vszínű koxol, de azért érdekelne hogy mennyire igaz ez a dolog, és ha igaz, akkor mennyire lehet működőképes tiszta edzéssel.



2014. febr. 12. 08:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Na szóval létezik a dolog, mégpedig igen jól kidolgozva. Az agyi reakció késésére alapozva megoldható hogy a zsírégetés mellett ne legyen izomvesztés, sőt még növekedést is lehet vele eredményezni. Ez eddigi tudásom alapján lehetetlen, de miután a ketózis után utánanéztem én is arra gondoltam, hogy esetleg át lehetne verni a rendszert és megtartani a keton felhasználást, miközben bevisszük az edzésnek megfelelő ch és kalória mennyiséget.


Szóval a lényeg magyarul, hogy

1. Edzés napokon az energiamennyiségünknek a +1-25%-át visszük be

2. Pihenő napokon az energiamennyiségünknek a -1-25%-át visszük be

3. napi 16 órát böjtöltetjük a testet és csak nyolc órában visszük be a táplálékot


Sok sok referencia van erre, amit ki is listázok alul, de a lényeg, hogy a keresőszó erre a fajta diétára a "leangains" lenne.


Szóval a lista.

Mit egyél - egyszerű hozzáállás [link]

Energia mennyiség kalkulátos és étrend készítő egyben [link]

Egy magyar cikk a témáról, itt ciklikus ketogén diétának hívják - pont ezt képzeltem el, amiután utánajártam a ketogénnek és a ketózis folyamatának.

2014. febr. 13. 21:44
 12/16 anonim ***** válasza:
Akit en linkeltem csavpt az ezt csinalta. De ez a leangains cska heti 3 edzessel mukodik. Es az is legjobb ha a leangains àltal ajànlott.
2014. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem a heti három megfelel egyébként is. A részleteket kell még kidolgozni, bár úgy nézem ezek elég részletesen kidolgoztam már mindent. Örülök, hogy nem ilyen norbi féle "egyél norbi péksütit oszt hajtd ki a beled, majd fogyni fogsz, de ne kérdezz semmit" típusú emberek.
2014. febr. 13. 22:40
 14/16 anonim ***** válasza:
Az edzesed az a leangains RPT legyen. Ennek kicsi a volumenje nem igenyel sok regeneraciot de az intenzitasa eleg nagy ahhoz hogy izmosodj mikozbe szalkasitasz. Meg annyi hogy ha a celod elsosorban az izomnoveles akkor edzesnap/pihenonap +30/-10 legyen ha szalkasitas akkor +10/-40 ha egy suly mellett akarsz lenni akkor legyen +20/-20
2014. febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Na szóval ahogy olvasom cikkekben a leangains RPT edzés az valami fordított sorrendű kisszériás edzés, a minimális bemelegítéssel.


Az ugye nem lehetséges, hogy egy időben zsírt adunk le és izmot növelünk!


DE HA HETI VAGY HAVI szinten nézzük, akkor ezzel a móddal működhet a dolog!


1. 16 óra nem evés és 8 óra evés - délől este nyolcig bevinni a kalóriát mondjuk három étkezéssel


2. Heti három edzés, az edzések napján plusz x% kalória bevitel

a szüneteken mínusz x% kalória bevitel attól függően, hogy mit szeretnénk elérni. Itt van hozzá egy példa kalória táblázat [link]


1. Bemelegítés 1-3 sorozat 4-6 ismétléssel a kezdő súly 40-80%-ával

Éppen csak megindítani a vérkeringést és bemelegíteni a testrészeket a kezdéshez.


2. Edzés marha egyszerűen pár gyakorlattal kis ismétléssel, egyre nagyobb súllyal pl ahogy itt leírják [link] (Nekem a fekvenyomás, felhúzás, gugolás, tolózkodás elég is lenne.)

2014. febr. 14. 23:21
 16/16 A kérdező kommentje:
Itt van még egy leangains gyakran ismételt kérdések oldal. Első ránézésre elég részletesnek tűnik és az apróbb felmerülő kérdéseket úgy fest rendesen megválaszolja. Át kell még nézni tüzetesebben, de elsőre jónak tűnik [link]
2014. febr. 15. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!