Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3 cardio + heti 1 súlyzós...

Heti 3 cardio + heti 1 súlyzós edzés?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, tudom, hogy az étkezéssel kell kezdeni, ez alap.

De nem világos, és akárhány oldalon olvastam, mindenki mást mond, hogy hogyan eddzek edzőteremben? Eddig heti 3-4x 1 órát cardioztam (futás, ellipszis, taposó, kerékpár-ebben a sorrendben), de most márt be szeretnék iktatni súlyzós edzéseket is.

Erről mindenki mást mond, van, aki azt mondja, h amíg nem fogytam le, addig ne, van, aki azt mondja, h 5 perc futás után lehet csak, és ne cardiozzak aznap, van, aki meg azt, hogy simán lehet cardio közben is. Na akkor most mi van?


2014. febr. 27. 13:40
 1/4 Pretty_Fighter ***** válasza:
Nem kell megvárni,míg lefogysz.Akkor leszel szép formás,ha súlyzós edzést is csinálsz mellette.Csak ha kardiozol akkor azt ne a súlyzós edzés előtt csináld,mert lefáradsz addigra.
2014. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

na akkor, tegyük tisztába mi is az a kardió és mi az aerob edzés.(röviden)

A Kardió az az állóképességedet javítja semmi köze a fogyáshoz,rendezi a szív.érrendszered.... stb.kb 20 perc idő.

Az Aerob tartomány egy monoton edzésforma ez segít a fogyásban de nem megyek bele itt egy cikk:

[link]


nem csak,hogy lehet hanem kell is mozogni a diéta alatt mi a bánatos ménykűtől fogyna le az ember? Az nem mindegy mekkora intenzitással és mennyit :)

2014. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mrlacko ***** válasza:

Amit te cardionak nevezel, valójában aerob mozgás! (legalább is gondolom, hogy nem 200-as pulzussal futsz) Tényleg az étrend és az aerob mozgás a diéta alapja, de nem érdemes csak ezekre támaszkodni! Az izmok akkor is kalóriát égetnek ha fekszel, szóval érdemes őket fejlődésre bírni!

Egy rövid súlyzózás után nyugodtan mehetsz taposni vagy tekerni, profi testépítő szint kivételével összeférnek egymással. Keress egy kezdő osztott edzéstervet, azt csinálhatod heti 3-4x.

2014. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már világos!
2014. febr. 27. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!