Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A Sárga Kapszulában hogyan...

A Sárga Kapszulában hogyan érti a szerző a diéta és a tömegnövelő ciklus váltakozását?

Figyelt kérdés
Elkezdtem olvasni a Sárga Kapszulát, de nem értem, hogy egészen pontosan hogy van ez a tömegnövelés-diéta dolog.. :S Valaki segítene?

2014. márc. 21. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Tömegnövelésnél valamennyire jön majd az izom mellett zsír is, és egy idő után ha ez idegesít, akkor ezt diétával lehet ledolgozni, szálkásítani. Az eggyikhez kalóriaplussz kell, a másikhozz kalóriaminusz. Ez megy ciklusosan, tehát fél év-év tömegelés aztán pár hónap szálkásító diéta.


Remélem erre gondolt/gondoltál.

2014. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök ,hogy végre valaki olvassa a Sárga Kapszulát !
2014. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első. Igen, gondolom erre gondolsz a szerző, de ezt hogy? Mármint...Miben különbözik a két ciklus? Mindkettő alatt járok terembe és normális étrendet követek. Akkor hol a különbség?
2014. márc. 21. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A napi szénhidrát/kalóriamennyiségben van különbség. Ugye egy tömegnövelő diéta kalóriaplusszal működik, tehát több kalóriát viszel be egy nap mint amennyit elégetsz/elhasználsz. Ezáltal növekedik az izomzat/testsúly. Hogy mennyire tiszta és jó az étrended és attól függően milyen testtípus vagy, zsírosodhatsz kevésbé vagy jobban.


Viszont ha már megvan egy adott izomtömeg és a zsírból szeretnél leadni, az szálkásító diétával lehet, vagyis kevesebb kalóriát kell bevinni naponta mit amennyit elégetsz/használsz. Így a szervezet az energiahiányt megpróbálja zsírból fedezni (jóesetben). Tehát fogyni fogsz. Sajna ilyenkor elkerülhetetlen némi izomveszteség is, de ez sajnos ezzel jár.

2014. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem értem, miért baj, ha az izom mellett van egy kis zsír... Aki (és elég sokan..) a zsírt rossznak gondolják, elég nagyot tévednek... Muszáj, hogy legyen az emberen valamennyi zsír. Az védi a belső szerveinket is, többek között.. Bizonyos mennyiségben jó és szükséges a zsír az emberen..
2014. márc. 21. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:

:D rendben, én ezzel nem is vitatkoztam, és nem kell az "egészségtelen" 8-10% körüli testzsírszázalékra gondolni. Egyszerűen van akinek a kocka has az ideálja, ahhoz viszont nem nagyon lehet sok zsír a hason. Van aki erezett karokra vágyik, aminél megint nem nagyon lehet zsír.


20%(férfiaknál) felett azért már szoktak szálkásítani, de ez izlés kérdése. Akit meg nem zavar az nem szálkásít, semmi se kötelező.

2014. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!