Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit rontok el, edzek, eszek...

Mit rontok el, edzek, eszek mégse látszódik meg?

Figyelt kérdés

Annyira visszafogtam a kajálásomat és az edzésre is rááltam teljesen, de semmi nem látszódik.

Napi 1200 kalóriára szorítkozok, fel is írom magamnak mit ettem és hány kalória. Shop builder oldalon utána olvastam mik a jó kaják és ezeket be is tartom.

Reggelire zabpelyhet eszem, fehérjeporral, laktózmentes tejjel. Délbe rizs/köles/zöldség csirkével vagy pulykával. Este körözöttet eszem, extrudált teljes kenyérrel.

Minden másnap kondizok: egy órát kocogok, 40 percet sétálok, majd fél órát gépeken edzek.

Restyle termogén zsírégetőt, mega daily one vitamint és edzés előtt karnitint eszem.

És semmi nem látszik rajtam, se vékonyabb, se kövérebb, se kisebb se izmosabb nem vagyok.

Szerintetek mit ronthatok el? Egy hónapja csinálom kb ezt, tudom hogy ez egy életmód, de ha semmi eredménye, akkor nincs mi motiváljon :(

Vagy legyek még türelmes?vagy vegyem vissza 1000kalóriára a napi mennyiséget?

23/l 176cm 65 kiló



2014. ápr. 9. 21:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
5-8 kilót szeretnék leadni.
2014. ápr. 9. 21:02
 2/13 Snapette ***** válasza:
mióta csinálod, és mit edzel gépeken?
2014. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt egy hónap alatt ne sokat várj.


Másrészt akár fogyni, akár gyarapodni szeretnél, ahhoz rendes étrend kell, jól beállított arányú, jó forrásból biztosított makrotápanyagokkal, nem pedig egy egyszerű kalóriaszámlálás. Megsúgom, a profik sem ezt alkalmazzák.


Ha fogyni akarsz, ahhoz rendes szálkásító diéta kell, súlyzós edzés mellett aerob edzéssel. De arra ne számíts, hogy közben majd jön fel rád izom. Nem. Ha kevesled az izmodat, akkor jobban járnál, ha előtte tömegelnél és csak aztán szálkásítanál.


Bővebben olvass róla a Sárga Kapszula című könyvben, illetve a builder oldalon.


Kezdésnek: [link]

2014. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Másfél éve futok kb, ezt a futás-séta-súlyzós edzést 2 hónapja csinálom. A diétát egy hónapja.

Hasizomgépen, lábtológépen, lábtárogatógépen edzek, illetve bicepszre, és vállra is szoktam edzeni. Guggolok kis súllyal és hasprést is csinálok. Minden gyakorlatból 4x10et szoktam, úgy hogy a végére már elfáradjanak az izmaim.


3-4hónappal ezelőtt kezdett érdekelni az egészséges életmód, az előtt péksütemény, fehérkenyér dögivel, mindennap csoki 1-2 szelet twix v 3bit, napi 1-2 energiaital, heti 1-2 jó olajos pizza simán lement és semmivel nem foglalkoztam, ami jött szembe ettem. És ez most nem hazugság és nem vicc, alig látszik, hogy valamit változtam volna. És nem értem miért.

2014. ápr. 9. 21:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért hülye libázol le? Nem értem komolyan, ha valaki segítséget kér és próbál magára odafigyelni, jól kinézni, egészségesen élni az miért baj? Tényleg nem értem, de jól van legyen a te dolgod :)
2014. ápr. 9. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
1200 kalória akkor sem lenne elég, ha az ágyadban vegetálnál. Éhezel, így jóhogy nem izmosodsz. Tippre 1600-2000 körül kellene. A zsírégetővel ne vacakolj. Egyél rendesen, a napi energiaszükségletedet rengeteg oldalon ki tudod számolni.
2014. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondom, minőségi, rendesen megtervezett étrend kell. Elmondanád, hogy az étrended milyen, mi alapján állítottad össze, hány grammot eszel az egyes makrotápanyagokból?


Másrészt pedig továbbra se akarj egyszerre formálódni (izmosodni) és zsírt veszteni, mert nem fog menni. Két, külön diéta kell, az egyébként is ellentétes irányú biológiai folyamatokhoz.


Olvasd el a könyvet, és az ajánlott oldalon az alapismereteket, valamint a linkelt cikket. Hidd el, máris le fog tisztulni, hogy mit csinálsz rosszul.

2014. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Snapette ***** válasza:
Az előbb elsiklottam az 1 hónap fölött, nem vettem észre. Hát egy hónap semmire sem elég, de egyébként a kalóriabevitel valóban nem sok, illetve nem elég. Az edzéseidben alakíts ki rendszert, melyik nap mit csinálsz, melyik izomcsoportra edzel, hogy ne ötletszerűen vagy összevissza csináld. Azt meg nem igazán tudhatod, hogy nem vagy izmosabb, mert ahhoz, hogy látványos legyen az izomzat sokkal több idő kell, lányoknak főleg, de nem jelenti azt, hogy nincs fejlődés, amit lemérhetsz azon, hogy jobban bírod a gyakorlatokat, többet tudsz megcsinálni vagy nagyonn súllyal tudod csinálni. Csak azért mert mindjárt nem látszik nem jelenti, hogy nincs változás.
2014. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elsősorban fogyni szeretnék és emiatt gondoltam a kalóriadeficites étrendet követni.

Scitec oldalán láttam egy táblázatot, ahol ki lehet számolni kb. mennyi kalóriára van szükségem a nap folyamán. Ez 1500 kalória. Tudom, nem hatásos dolog gyorsan fogyni, ezért is gondoltam, hogy napi 300 kalóriadeficit elegendő lesz.

Sokszor böngészem a shopbuilder oldalát és olvastam ezt a cikket is. Tulajdonképpen mindent ki tudok pipálni, amit felsorolt(rendes kaják, rendszeres kisebb étkezések, aerob edzés, súlyzós edzés).

Egyedül ez a számolgatós dolog amit nem vezettem be a mindennapjaimba. De nem gondolom/tam, hogy ez ennyit számít? De persze ha ez kell ahhoz, hogy átformálodjón a testem akkor kiszámolom a fehérjét, szénhidrátot.

Csak ez nekem olyan nem érthető, hogy abbahagyom minden rossz szokásom, a mocsok kajákat egészségesre cserélem, rendszeresen edzek és nem változik semmi csak ha elkezdem az összetevőket számolgatni...

És ez ti hogy iktatjátok be a mindennapokba? Egy hétre előre kitaláljátok mit fogtok enni? vagy egy nappal előtte összeírjátok?

Köszönöm a válaszokat,tanácsokat és elolvasom a sárgakapszulát :)

2014. ápr. 9. 22:02
 10/13 A kérdező kommentje:
És türelmesebb is leszek magamhoz :)
2014. ápr. 9. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!