Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a mellizom szerepe? Miért...

Mi a mellizom szerepe? Miért fontos a fekve nyomás?

Figyelt kérdés

Megszerettem a fekvőtámaszt,de elkerülném,hogy a mellizmom nőjön. Következésképpen a fekve nyomás is kiesik.

Amelyik izmot növelni szeretném az nem nő, a mellere meg egész jól reagálok. Kevés edzéstől is nőtt.

De azt írják,hogy a fekve nyomás alapgyakorlat,fontos,stb.

Miért? Mi a szerepe,miért olyan fontosak a gyakorlatban részvevő izmok?



2014. ápr. 13. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fontos gyakorlat a fekvenyomás, én nem is csinálom.


Ha izmosodni akarsz (te nem akarsz mellben..) akkor válik fontossá..

2014. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Valóban.Ha megnézed a régi görög szobrokat,mindenük izmos a mellizmuk viszont a többihez képest kevésbé az.Izomláz is azért van benne olyan sokáig,mert nem vesz részt túlzottan a funkcionális gyakorlatokban a mindennapi életben,ezért szinte csak edzés közben van használva.Amit meg kérdezel azt az esztétikára írták,mivel a testépítés esztétikai sport.
2014. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mellizom szerepe hogy forgatja es kozeliti a felkart.

Azert alapgyakorlat meg fontos mert egy teljesen alapveto mozdulatot kepez le: el kell tolni valamit magadtól.

A mellgyakorlatok kozott itt tudsz a legnagyobb sullyal dolgozni es a legygyorsabban novelni azt.

Viszont a felvenyomas nem egy mellgyakorlat hanem egy mell tricepsz vall gyakorlat. Habar a munka jelentos reszet a melled vegzi.

Kezdoknek akik meg nem tudnak sulyuk 1,5xeresevel fekvenyomni. Nem is kell mas csak vallbol nyomas. Ez a 2 helyesen csinalva eleg egy nagy mellhez.

Ha te nem szeretnel nagy mellet akkor azt tudom ajanlani hogy csinalj csak szuknyomast es vàllbol nyomast azt is szuk fogassal. Ettol a vallad fog noni meg fokent a tricepszed, ha otthon edzel akkor is csinalj mindent szüken.

2014. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fekvenyomás, akkor fontos ha erőemelő akarsz lenni, egyébként helyettesíthető, attól függően, hogy mi a célod.
2014. ápr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy vállat, tricepszet nem lehet edzeni, hogy a mell ne vegyen benne részt és fordítva sem lehetséges. A fekvőtámasz az egész felsőtestet igénybe vevő gyakorlat. Én azért megnézném azt a kevés edzéstől is növő mellizmot, mert az, hogy került bele egy kis vér, nem igazán számít növekedésnek.
2014. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!