Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés, az eredetitől...

Fegyencedzés, az eredetitől már alapjaiban is eltérő saját edzésterv, hogyan?

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet, plusz régóta olvagatok a testépítés témában, főleg itt GyK-n.

15 és fél éves fiú vagyok, 67kg, 183-4cm. Rendszeresen sportolok, van rajtam egy kis alap izomzat, nem a nulláról indulnék. Már többször bele szerettem volna kezdeni a "testépítésbe", de kellő ismeretek híján meghátráltam. Most érzek elég inspirációt rá.

Kezdem az elején. A két fő edzéstípus közül a saját testsúlyos tetszik jobban. Hiába olvastam(olvasok), maradt bennem néhány kérdés, amire eddig nem találtam választ.

Az első az az, hogy nekem nagyon kevésnek tűnik az 1-2-3 (ugye szinttől függően) edzősorozat. Nem tudom elképzelni, hogy napi (egy fajta gyakorlat) 10-15 perc alatt "lezavarható" az edzés. Én olyan (Sárga kapszula alapján - jelenleg ugyanis azt olvasom) 10 edzősorozatra gondoltam. Ebben kérném ki a véleményeteket.

Mint a kérdésből is látszik, a fegyencedzés c. könyvből csak a gyakorlatokat (plusz természetesen a hasznos információkat) tervezem hasznosítani, magát a kész edzésterveket nem.


Ezért kérdezném, hogy mennyi sorozat lenne az ideális? Vagy jó az eredeti 2-3 is?


Egyelőre csak ezt az egy kérdést szeretném tisztázni, de később lenne még pár.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 18. 22:57
1 2
 11/18 Sowilo ***** válasza:

Megint a megszokott hangnem, és "érvelési" technika... remélem nem megint egy 12 évessel van dolgom...


Először is: ha keménykedünk, akkor beszállok én is. Én évek óta edzek saját testsúllyal, és mellette kiegészítésnek súlyzóval, nekem aztán ne magyarázzál, ha te csak az egyiket próbáltad, mert nincs összehasonlítási alapod, ráadásul még az általános iskolát sem jártad ki rendesen, mert nem ismered az emberi test alapvető biológiáját sem. Az arcod az óriási, viszont sem elméleti, sem gyakorlati tudást nem látok nálad.


Nincs olyan, hogy gyúrós izom meg igazi izom. A tested nem tudja, honnan kapja a terhelést. Annyit érzékel, hogy terhelést kap valamilyen formában, és ahhoz alkalmazkodik. Ha te testsúllyal edzel akkor ahhoz, ha meg súlyzóval, akkor ahhoz. Az eredmény viszont mindenképp ugyanaz lesz: izomszövet, csak más módon lesz erős. /Ezért csinálom én mindkettőt./ Namármost. Olyan sincs, hogy a gyúrós izom összeesik. Illetve dehogy nincs. Mindenféle sporttal felszedett izom összeesik, ha abbahagyod az adott sportot. Megszűnik a terhelés, és a szervezetnek nem lesz oka fenntartani az adott izomtömeget. A szervezet nem hülye.


Az ízületekkel kapcsolatban meg megint az van, hogy hülye vagy. Ha valaki nem melegít be, szabálytalanul végez egy gyakorlatot, meg fog sérülni. Ennyi. Ez vonatkozik a testsúlyos és a súlyzós gyakorlatokra egyaránt. (Mondjak egy ízületgyilkos testsúlyos gyakorlatot? Keresztfüggés!) Amikor a zászlót tanulgattam, eleinte fájt a könyököm, és recsegett a csuklóm. Mert szarul csináltam. Fekvenyomásnál viszont soha nem volt ilyen problémám szerencsére. Mert jól csináltam. Ha a felhúzást szabályosan végzed, nem fáj tőle a derekad, az alsó hátizmodnak viszont remek terhelést ad, akár csak egy hátsó függőmérleg.


És egy sportoló semmi esetben sem szólja le a másik sportot. Főleg nem úgy, ha egyáltalán nem is ismeri, csak hallott róla ezt-azt. Ilyet inkább a kisgyerekek csinálnak, meg a gyökerek. Vagy a kettő egyszerre.

2014. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

Te elolvastad egyáltalán amit írtam vagy csak megszületett a fejedben egy téves elképzelés és arra válaszolgatsz logikátlan módon ?


Azt írtam hogy én gyerekkoromban kezdtem el a saját testsúlyos erősítést amikor még nyoma nem volt fegyencedzésnek.


Erre te azt írod hogy egy 12 évessel beszélsz aki nem járta ki rendesen az általános iskolát.


Te tulajdonképpen fogyatékos vagy ?


Akkor elmondom hogy 34 éves vagyok és ez azt jelenti hogy minimálisan 23 év edzés tapasztalatom van amit a saját testemen tapasztaltam és azoknak a testén akiknek segítettem edzeni.


Ezért írok ide, mert értek hozzá.


Te viszont még azt sem tudod kikövetkeztetni hogy ha valaki a gyerekkorát említi akkor az valószínűleg felnőtt.


Akkor most figyelj mert tanulhatsz.


A szervezet különbséget tesz az edzések között amiket csinálsz és ennek megfelelően alakítja ki az izületeket, csontozatot és izomzatot.


A gyúrás teljesen természetellenes tevékenység ezért az ember jutalma egy rakás izületi fájdalom és sérülés.És ezt nem fogod kivédeni semmilyen technikával.

Ezt is a saját bőrömön tapasztaltam, aztán mikor orvoshoz jártam a derekammal akkor mondta a doki hogy sokan jönnek hozzá gyúrós sérülésekkel.

De érdekes módon senki nem jár dokihoz azért mert fekvőtámaszt gyakorolt vagy húzódzkodást.


A saját testsúlyos gyakorlatokhoz való visszatérés pedig képes meggyógyítani a szervezetet amit előtte a gyúrással basztál el.


Ha ez nem így lenne akkor a gyógytorna és a gyúrás között nem lenne különbség ugye szakértőkém ?


És ha abba hagyod a sportot a gyúrós izom össze esik, amit saját testsúlyos erősítéssel szedtél össze az viszont nem.


De még ennél is tovább megyek.

A saját súllyal végzett erősítésnél pihenő időszakban jön rád az izom.

Amikor abba hagysz egy kőkemény 3 hónapos erősítést és megállsz 2 hétre pihenni akkor fognak látványosan megfejlődni az izmaid.


És ez is pont ellentétes a gyúrós izommal mert a két hét kihagyásra az össze eséssel reagál.


Most nem arról beszélek hogy valaki sérülés következtében mozgásképtelenné válik és elkezdenek sorvadni az izmai mert gyanítom hogy ez lenne a nagyon okos érv amivel tudnál reagálni.


Izgi hogy egy olyan emberrel vitatkozom akinek a leghalványabb fogalma sincs az emberi szervezet működéséről és ezen felül még az sem jut el a csökevényes agyáig hogy felfogja amit írok.

2014. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sowilo ***** válasza:

És még fogyatékos is vagy. Nem is vártam mást. Azt írtam, hogy a hangnemed és az érvelési technikád alapján tűnsz 12 évesnek. Én értem mit írsz, csak te nem, hogy én mit. Picit ironikus, hogy azzal a hibával vádolsz engem, amit te követtél el.


Az orvosos sztorihoz: a gyúrósok között sokkal több olyan van, aki agyatlanul edz, esetleg kokszol. De ez nem a súlyzó hibája, hanem a gyökereké. Meg úgy általában többen gyúrnak mint testsúllyal edzenek. A fekvőtámasz nem ad nagy terhelést, nyilván nem fogsz vele megsérülni. De a fekvenyomás is könnyű gyakorlat ha mondjuk 30 kilóval végzed, és abban sem lehet megsérülni. Viszont ha már zászlózol, és nem figyelsz oda, gyilkolni fogja a könyököd és a csuklód, és ugyanez vonatkozik a fekvenyomásra nagy súllyal. Saját tapasztalat. De ha normálisan csinálod, semmi bajod nem lesz. Említettem már, hogy sok tornász is lesérül?


Gyógytorna és gyúrás... miért, szerinted a gyógytorna és calisthenics között nincs különbség, te tapasztalt fa.sz?


Az izmaid akárhogy erősítesz, úgy működnek, hogy edzésen megadod a terhelést az izmoknak, majd utána azok regenerálódnak=nőnek, mikor pihensz. 1-2 hét alatt nem láthattál egy gyúróst sem összeesni, mert ez biológiailag lehetetlen. Erőemelők is van, hogy 1-2 hétig pihennek verseny előtt, mégsem esnek össze. Sőt, rengeteg testépítő beiktat bizonyos időközönként 1-2 hetes pihenéseket, hogy regenerálódjanak, mégsem esnek össze. Ha viszont több hónapig nem edzel, a gyúrós és a testsúlyos izom is összeesik. Megint mondom, a szervezet nem hülye, nem tart fent magának energiaigényes izomtömeget, ha nem használja.


Amint látod, én amit írok, meg is magyarázom. Érveket hozok fel, amikkel bizonyítom az állításaimat. Te viszont tudod mit csinálsz? "Ez nem így van, hanem úgy van. Amaz meg nem úgy, hanem amúgy." De bizonyítást, érvelést, szinte sehol nem látok. Ezért kérdezek pár dolgot.


Szabályosan végzett fekvenyomás milyen ízületeket rongál, és ezeket miféle káros terhelés éri?


Hogyan gyógyít meg a testsúlyos edzés? Mivel jobb ez a gyógytornánál?


A gyúrós izom miért esik össze, és a testsúlyos izom miért nem?


Hazudozol itt összefele mindenféle légből kapott baromságot a súlyzós edzésről, közben meg még súlyzót nem fogtál, csak ezt-azt hallottál innen-onnan, állítólag orvostól, akihez a baromállat kokszos cig.ányok járnak. Hihetetlen. Remélem, csak hazudtad, hogy már felnőtt vagy...

2014. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Látom hogy mindent megmagyarázol csak attól hogy egy hülyeséget sokat ismételgetsz attól még nem lesz igaz.


És nem kell bizonyítanom hogy a gyúrt izom össze esik mert ezt ki tudod próbálni magadon is, csak szimplán abba hagyod amit csinálsz és figyelmesen állsz a tükör előtt.


És igen, a gyógytorna és a calisthenics testvérek,ugyanúgy a saját test mozgatásán alapul mind a kettő.


A fekvenyomás pedig megterheli a váll és könyök izületeket a csuklót és a csípőt meg kontrollálni kell hogy ne nyomódjon felfele. De nagy mértékben meghatározza izület károsító hatását hogy mekkora súllyal edzel.


A saját súlyos erősítéstől szerzett izom azért nem esik össze mivel természetes mozgáson alapul ezért pontosan olyan mértékű lesz a fejlődés ami a szervezettel harmóniában van és a test nem akar tőle megszabadulni mert az a test mozgatásának javára van.


A gyúrós haverom is megmondta hogy már nem tud futni.

Calisthenics-el ez soha nem fordulhat elő.

Az ember jobban tud tőle futni, ugrani, guggolni és bármi mást csinálni amire a láb rendeltetett.


Az orvoshoz pedig emberek járnak nem pedig kokszos barom állat cigányok mint szerinted.


De egyébként tisztán látszik az irományodból hogy elkötelezted magad a súlyzózás mellett -és ahelyett hogy józan ésszel gondolkoznál- csak próbálod alátámasztani a tévedéseidet.


Ja és ha kérdéseid vannak akkor legközelebb nézzél már utána a témának ne engem fárasszál a kérdéseiddel, ebből is csak az látszik semmit sem konyítasz a témához.

2014. ápr. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 14

Ennyi baromság elég is volt reggelre!Köszi!

2014. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sowilo ***** válasza:

Ha nem vagy kíváncsi a kommentemre, akkor csak az utolsó bekezdést olvasd...


A te szavaid pont rád igazak. Attól hogy baromságot ismételgetsz, még nem lesz igaz. Én amit állítok érvekkel támasztom alá logikusan, te meg csak odaszarod bizonyítás nélkül. A "gyúrt" izom nem esik össze. Ha tudnál olvasni, láttad volna, amit erről írtam. Minden testépítő és erőemelő tart pár havonta 1-2 hetes szüneteket, és ez csak a fejlődést segíti elő.


Nyomtál már fekve életedben? Nem hiszem... a hallomásból szerzett infó nem ér.


Természetes mozgás... felemelni valamit nem természetes? Röhögtetsz itt engemet. Utoljára megpróbálom elmagyarázni. Azért teszi rád a szervezeted az izomtömeget, mert valahogy le kell küzdenie az egyre nagyobb terhelést. Akár súlyzó, akár fekvőtámasz. Namármost ha abbahagyod a súlyzózást/testsúlyozást hosszú ideig(pl egy év), tehát nem kell többé a szervezetnek legyűrnie azt a terhelést amit eddig kellett, ugyan miért tartaná meg azt a plusz izomtömeget, amit KIZÁRÓLAG erre a feladatra használt? Hát nincs értelme!


Szerintem a gyúrós haverod nem létezik. Orvoshoz meg mindenki jár, akinek baja van. Ezt a témát ne is erőltesd, mert látszik hogy hazudsz.


Nem köteleztem el magam semmi mellett, súlyzós és testsúlyos edzést is végzek egyaránt, mert mindkét edzésformának ki szeretném használni az előnyeit. Megint nem tudsz olvasni.


A kérdéseimre pedig pontosan tudom a választ. Arra akartam rájönni, hogy az állításaidat milyen érvekkel tudod alátámasztani. De akkor most kiderült, semmilyenekkel. Velem ellentétben. De ennek ellenére szerinted neked van igazad. Csak mert azért. Normális vagy?


Össze vissza hazudozol, ismételgeted a baromságodat, érvelést nem látok sehol, csak fosod a marhaságot. És látszik, hogy se súlyzóval, se testsúllyal nem edzettél még soha életedben. Ha tényleg sportoló lennél, lenne egy minimális sportolói intelligenciád is, és nem írnál ilyen kommenteket a másik sportjáról.

2014. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A fantáziátlan gyerekek csinálják ezt hogy mondok valamit és azt megfordítja. Ha azt mondom hülye vagy akkor szerinted a másik hülye stb.


Ezt már többedik alkalommal csinálod ahelyett hogy ésszerű dolgokat mondanál, de nem is csodálom hogy nem tudsz mert a gyúrás mellett tényleg nehéz normális érveket találni.


Ezt az is bizonyítja hogy eleve te csak azért kezdtél el ide írni hogy ellenkezzél. Mikor rátapintottam a lényegre hogy a gyúrós izom össze esik te rögtön jöttél bizonygatni. De minek ? Ha te azt hiszed hogy a gyúrós izom nem esik össze és te ezt ténylegesen így gondolod akkor minek kezdtél el itt háborogni ?

Csak szépen tovább kellett volna olvasnod és kész.


De az az igazság hogy te tudod nagyon jól hogy a gyúrt izom össze esik csak rá akarod húzni ezt a szart a saját testsúlyos erősítésre is.

Látszik hogy soha nem csináltál erősítést súlyzózás nélkül mert akkor értenéd miről beszélek.


Különben is csak trágárkodsz itt ahelyett hogy érvelnél is valamivel.

De te csak megint ezzel a hülyeséggel jössz hogy a gyúrósok is tartanak 1-2 hetes szünetet, csakhogy itt nem áll meg a világ és a gyúrósnak bizony a szünet után sürgősen el kell kezdenie gyúrni mert máris az össze esés útjára lépett miközben az erősítő a további pihenőidőben sem fog össze esni.

Sem 2 hét múlva sem 3 hónap múlva. Az erősített izom nem esik össze mert az a szervezet természetévé vált, ugyanúgy mint amikor egy gyerek karja folyamatosan fejlődik és erősödik és az sem lesz kisebb két hónap elteltével.


Ez alól az egyetlen kivétel az amikor valaki mozgásképtelenné válik és ezért kezdenek el sorvadni az izmai mert akkor már nem mozgatja a saját testét sem.


De mondom ezt te nem tudod és nem is tudhatod mert nem csináltad vagyis olyan dolgokat akarsz kétségbe vonni amiről fogalmad sincs.


És pontosan hogy a súlyok emelgetése természetellenes.

Lehet ez súlyzózás vagy csak egy doboz felemelése a földről költözésnél mert azzal is meghúzod a derekadat. Persze a súlyzózás rosszabb mert ott aztán mértéktelen mennyiségben lehet pakolni a súlyokat amitől megsérülni is könnyebb.


De azért folytasd csak tovább szorgalmasan legalább azt bebizonyítod magadnak hogy a sérülést nem kerülheted el, melegítsél be akárhogy.

2014. ápr. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Sowilo ***** válasza:

Drága gyerekem. Látszik, hogy már csak vergődsz. Meddig akarod még ezt folytatni? Azt játsszuk oldalakon keresztül, hogy részletesen bebizonyítom az állításaimat, te pedig lefikázod, persze bizonyítás nélkül? Nekem nincs kedvem ehhez. Egyedül egy esetben láttam valami kis érvelési kísérletet, mégpedig az összeesős témánál. "azé' me' az teemészetes amaz meg nem". Hát gratulálok, én egy kicsit hihetőbb dolgokat írtam.


Egyébként tudod miért mondom mindig, hogy szerintem kisgyerek vagy? Mert azokra jellemző ez a gondolkodásmód. Aki komolyabb eredményt ért el calisthenics-el, vagy tornával, vagy hasonlóval, az mind elismeri a testépítőket is, és az összes többi sportot is. Egy igazi sportoló nem fikáz le egy másik sportot, csak mert különböznek a céljai.


Ameddig nem volt ez a fegyencedzés mánia, addig is edzettek rengetegen saját testsúllyal. DE! A fegyencedzés megjelenése előtt egyetlen egyszer sem hallottam egy testsúllyal edző embertől sem, hogy a "gyúrósokat" fikázná. Mert addig még nem léteztek ezek a hazugságok, amiket te is szajkózol. Nem volt divat.


Ezeket mind egy Paul Wade álnéven futó író/üzletember találta ki, és írta le a Fegyencedzés c. művében kizárólag azért, hogy minél nagyobb bevételre tegyen szert. Zsidó módszer: hazudjunk valamiről valami nagyot, burkoljuk érdekes köntösbe, és tegyük ezt olyan hangnemben, mintha itt most tévhiteket oszlatnánk el. Ekkor a hülye ember meg fogja venni és el fog mindent hinni.


Ennyi az igazság.

2014. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!