Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2000 kalóriával és sportal...

2000 kalóriával és sportal lehet fogyni?

Figyelt kérdés
171 cm vagyok 100 kg, heti 4 súlyzós edzésem van. Azt olvastam sok helyen hogy 2200kcal a szögségletem. 2000-t beviszek naponta : 140g fehérje 250 g ch és 50 g zsír. Plusz egy edzést számolva 400-500 kalóriát éget el. Igaz-e hogy hosszútávon jó eredményeket érek e el? Súlyból nemfogyok egy dekát sem, centiben most kezdtem el méregetni magam. Bármilyen kritikát elfogadok

2014. máj. 6. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

súlyzós edzés nem elég, kellene mellé valamilyen aerob mozgásforma rendszeresen legalább heti a*40-60 perc intenzíven...

Amúgy láttál már dagadt sportolót? (sumó meg ilyen végleteket leszámítva)

Ha azt olvastad bárhol is, hogy 2200kcal a te szükségleted, akkor valószínűleg a legrosszabb forrásokra hagyatkozol, hiszen senki nem mondhatja meg, hogy neked mennyi kcalra van szükséged, pláne ha "sportolsz"

Egy-egy élsportoló 5000+kcallal is szálkásít... pedig az ilyenek nem 100kilósak ám, hanem mondjuk 60kg-os gebe testalkatú ultramaratonisták...

azt, hogy mennyi tápanyagra van szükséged, mitől fogysz mitől hízol neked kell kitapasztalnod, az pedig, hogy miből viszed be, ahhoz sok sok olvasás tanulásra van szükséged, hogy kiválaszd hasd a számodra szimpatikus étkezési módot. pl a te napi szénhidrátmennyiséged kiteszi az én heti adagomat pedig tömegnövelésen vagyok...

2014. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
heti 3*40-60 ""
2014. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Minden egyes oldalon az én súlyomhoz magasságomhoz, testömeg indexem alapján 2200 kalória az alap égetésem. sajnos 1500 al belassúl az anyagcserém így pörög. Jó biztosan igazad van de ha neked egy hétre 250g ch kell tömegelésnél akkor oké :D Az napi 35g. 120 g ch meg kell mert anyám orvos és minden nap elmondja hogy 120 kell a szervek működéséhez(jó nem diaetikus). Csak mindenhonnan hallok mindenféle dolgokat :/ azért köszi a választ
2014. máj. 6. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:

a fehérje és a zsír eszenciális tápanyagok, a szénhidrát nem az, egyáltalán nincs rá szüksége a szervezetnek, fehérjébõl és zsírból képes minden esetleg szükséges szénhidrátot elõállítani.

és jó hidd el a divatlapok testtömegindexeinek adatait, csak majd ne csodálkozz, ha nem mûködik...

Jaaa... hogy máris rájöttél, hogy nem mûködik, különben, hogy született volna meg a kérdés?

Nem erõltetem senkire a ketogén diétámat, csak megemlítettem, hogy ilyen is van.


azt, hogy mibõl mennyire van szükséged pedig neked kell kitapasztalnod...

ha ragaszkodsz a szénhidrátodhoz, és fogyni szeretnél, akkor célszerû 2gramm* testtömeg ch 2-3gramm* ttkg fehérje <1g ttkg lehetõleg telítetlen zsír 4-6 étkezésre felosztva, utolsó 1-2 már szènhidrátot ne tartalmazzon.

Ha megvan a kiszámolt étrended akkor szépen sportolsz, nyomod a heti min 3*40-60perc aerob mozgásodat és annak függvényében csökkented vagy növeled a ch-t, hogy meglegyen a heti max0.5-1kg fogyás, többet ne, mert olyan lesz a bõröd mint egy telekakált búvárruha.

zöldséget a kiszámolt étrenden fellül akármennyit ehetsz, mivel rosttartalma miatt az emésztéséhez majdgogynem annyi kcal kell mint amit tartalmaz, nem mellesleg gyorsítja az emésztést.


Azzal meg ne foglalkozz mennyi kalóriát égetsz egy edzés alatt, ez megintcsak egy olyan infó ami abszolút egyéni senki sem tudja max nagyon becsült adatok vannak.

Az egész napi össz kalória beviteled és felhasznàlàsod függvényében fogsz fogyni vagy hízni.

Az aerob mozgással, amit sokan tévesen aerob edzésnek mondanak, szintén serkented az anyagcserèd, és ilyenkor égeted a legtöbb zsírt.

Súlyzós edzésnél, kardiónál és egyéb anaerob mozgásformáknál a szervezeted nem kèpes elegendõ oxigént és tàpanyagot szállítani az izmokhoz, így miután kifogytak a glikogén raktárai, az izom önmagát fogja bontani.

Aerob mozgásnál, (séta, kocogás, úszás, bicikli, ellipszis trainer, evezõgép, stb) a fõ izomcsoportjaid mozognak, ilyenkor a szervezeted képes elegendõ tápanyagot és oxigént szállítani, így ha azt az étrended indokolja, akkor ez fõleg a zsírraktáraidból történik.

2014. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!