Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell szednem fehérjét vagy...

Kell szednem fehérjét vagy testtömegnövelőt, ha hatékonyabb és gyorsabb eredményt szeretnék elérni?

Figyelt kérdés
Szeretnék feszesíteni, izmosodni, mivel sokat fogytam az elmúlt pár hónapban, de főleg fenékre szeretnék izmot pakolni! Ehhez elég ha heti 4x eljárok kondizni, vagy kell, hogy szedjek mellé fehérjét vagy testtömegnövelőt? 20/L
2014. máj. 14. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ha megvan a napi tápanyagbevitel szilárd kajából, akkor nem kell pluszban tápkieg. Illetve így nem igaz, mert a tápkieg az egy nagyobb halmaz, ide tartoznak a multivitaminok is, az azért kellene. De plusz tömegnövelő, fehérje az nem kell, ha megvan szilárdból a mennyiség.

Én edzés után és reggel is használok tápkieget, de nekem így van beleszámolva az étrendbe, mert ugye könnyebb edzés után meginni egy shaket, mint rögtön elrágcsálni 200g húst.

De akinek megvan szilárdból a napi bevitel az ugyanolyan eredményt ér el, mint az aki egy részét tápkiegből viszi be.

2014. máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Csak sajnos minden nap utazgatom, mert másik városban tanulok, így nem tudom azt a bizonyos mennyiségű szilárd tápanyagot bevinni a szervezetembe,ami ehhez szükséges, ezért van hogy mostanában fogytam. De pont ezen szeretnék változtatni, rendbe hozni az alakom, és picit vissza izmosodni. Ehhez viszont szükséges a fehérje ill. testtömegnövelő, nem ?
2014. máj. 14. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg szilárdból, akkor kell tápkieg. Ezt írtam először is.:)
2014. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de akkor még egyszer megpróbálom elmagyarázni: a szervezetnek az a lényeg, hogy meglegyen napi 2 g x ttkg fehérje, 1g x ttkg zsír és annyi ch (nőknél ez tömegeléskor kb 3-4g x ttkg), hogy tudj izmosodni. Hogy ez most full szilárd kajából vagy egy része tápkiegből megy az mindegy. Így érthető?:)
2014. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen ! :)
2014. máj. 14. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
szívesen.:)
2014. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!