Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az a különbség,...

Pro Patria kérdése:

Miért van az a különbség, hogy egy 45-50 kilós lányt ölben vinni alig jelent fáradtságot tulajdonképpen bármilyen férfinek, míg egy ugyanekkora súlyú zsákot felemelni sem egyszerű?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Más a fogásuk.

Plussz a csaj belekapaszkodik a nyakadba.

2014. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs fogás a zsákon. De 50kg abból sem gond.:-)
2014. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A cementes zsákokat is azért csökkentették 25 kilósokra, mert az 50 kilós nem volt kezelhető, amennyire tudom.


Én is arra gondoltam, hogy azzal, hogy kézzel kapaszkodik, részben maga veszi át a saját súlyát, de azután belegondoltam, hogy hiába kapaszkodik, alatta nincs semmi, ami tartsa, így a súly ugyanaz marad.


Talán lehet ennek köze ahhoz is, hogy más a tömörség? Hogy ugyanaz a súly nagyobb, vagy kisebb helyben sűrűsödik-e?

2014. máj. 18. 22:02
 4/6 tkodit ***** válasza:
100%
Nem a súly a lényeg, hanem a fogás, ahogy már írták...
2014. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kapaszkodik a nyakadba, akkor maximum a terhelést helyezi át a karodról valamennyire a nyakadra.

A küzdősportolók egymást cipelős gyakorlatainál ezért húzzák "menyasszony-cipelésben" a cipelő nyakát.

2014. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:
100%

A zsákon általában nincs lyuk :)


Azért lett 25 kiló az 50-ből, hogy a nyugdíj közelében lévő melósokat se kellejen kirúgni és fiatallal helyettesíteni, ha amúgy jól dolgoznak. Meg persze, hogy aki egész életében ilyesmit melózik, annak is bírja a teste a terhelést. Aki dolgozik, az nem edz, nem a terhelést keresi hanem a munkát akarja elvégezni a lehető leghatékonyabban.

2014. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!