Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rudas fekvenyomás?

Rudas fekvenyomás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Alapvetően a mellizmom nehezen fejlődik.Eddig rendszeresen túledzettem , de most 3 hete változtattam,és jónak tűnik az új edzésterv. Így néz ki : 4 gyakorlat mindenből 3 sorozat. 2 nyomó gyakorlat (rudas,egykezes) és 2 izolációs gyakorlat (áthúzás,tárogatás). Minden gyakorlatnál érzem a mellem, kivéve a rudas fekvenyomásnál. Nem vagyok magas(168 cm), nem hosszúak a kezeim. Az alkalmazott súlyokból kéne visszavenni,hogy érezzem , vagy pedig előtte rá kellene durrantanom egy másik bevált gyakorlattal ? 8-10-es ismétlésszámokkal dolgozok,de elég nehezen mennek ki az ismétlések a végén már alig bírom kinyomni és remegnek is a karjaim kicsit. Szerintetek?

2014. máj. 20. 08:24
 1/5 Ferenc Jones Kiss válasza:
Sztem elobb nyomd kissebb sulyokkal :) ba mondjuk en a mellemet megjobban erzem ha annyit nyomok ami alig megy..de talan rosszul is csinalod. :/ de a sulyokbol ,egeszen biztos , hogy vissza kellene venned .mert igy nem lesz meg a belott sorozat,ismetles szam :/
2014. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanulj meg jol fekvenyomni ruddal.

Nem izomerzetet kell kialakitani hanem ugy kell csinalni hogy biomechanikailag ne tudd mas izommmal.

Szoval huzd ossze a lapockaidat. Feszuljon a torzsed labad. Kb 45 fokos szoget zarjon be a kezed a testeddel. Es probald ne pattintani.

Igy muszaly lesz a melled megsolgoztatni.

2014. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a rudas nyomást csináld magas ismétléssel. Tűzd ki hogy 30-at belenyomj, rakj fel olyan súlyt amivel 25 megy kb, és amég el nem éred a 30-at, ne változtass a súlyon.

Ha valaki nem tud egy gyakorlatot szabályosan csinálni, általában a magas ismétléses edzéssel megtanulja "érezni" az adott célizmokat. Utána 8-10-es ismétléssel is menni fog úgy hogy érezd a melled.

2014. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 2 méter magas vagyok és a fekvenyomást érzem legjobban mellen, te valószínű nem jól nyomsz...
2014. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam még a fogás szélességre is...az is segíthet a problemán ?
2014. máj. 21. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!