Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen otthoni edzéstervet...

Milyen otthoni edzéstervet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti milyen edzéstervet ajánlottok otthonra egy kezdőnek?

Elsősorban erősíteni szeretnék.

Van húzódzkodó rudam, kézsúlyzóm, viszont nem tudom, hogy mennyiből hány darabot és hány sorozatot kéne csinálnom.

Fiú vagyok, 173 cm vagyok, 60kg.


Köszi előre is :D


2014. máj. 24. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdőknek kb 2 hónapig teljes testes heti 3 napos edzésterv kell. Azaz minden edzésen minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozat, akkora súlyokkal, amivel az adott gyakorlatból éppen megy 10-12 ismétlés. Tehát: guggolás, húzódzkodás, fekvenyomás, vállból nyomás egykezesekkel vagy rúddal mellről nyomás, bicepsz állva rúddal vagy egykezesekkel beforgatós, tricepszre: hátsó támaszos tolódkodás vagy állva rúddal tarkóhoz engedés, vádli, hasprés vagy függeszkedve lábemelés.

kb 2 hónap múlva majd mehet osztott edzés is.

Legyen mellé tömegnövelő étrend is.

2014. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj, hogy bármennyit eszek, nem hízok szinte semmit.

Sok pékárut, tésztát stb-t eszek, de így se sikerül híznom.

2014. máj. 24. 18:59
 3/3 anonim ***** válasza:

A sok az relatív, ki kell ezt számolni:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


És ha nem elég így sem, akkor lehet növelni a szénhidráton, zsíron. A fehérje elég lesz 2g x ttkg. De az legyen meg.

2014. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!